17 C
Скопје
четврток, јуни 4, 2020
Tags судска медицина

Ознака: судска медицина

Лекари од судска медицина открија грозоморни детали за петкратното убиство кај...

–Со задоцнување од еден ипол час во Кривичниот суд почна рочиштето за случајот „Монструм“ на СЈО. Причина за пролонгирањето беше вклучениот аларм во новата...

Популарно