7.5 C
Скопје
понеделник, февруари 17, 2020
Tags судија

Ознака: судија

Судијата Туфегџиќ предлага измени на ЗКП за да се спречи одолговлекување...

Судијата Владимир Туфегџиќ предлага измени на Законот за кривична постапка, со кои ќе се спречи непотребното одолговлекување на судските рочишта при промена на член...

Дали противуставните небулози на Кацарска ја носат еден чекор поблиску до...

Противуставните небулози на Добрила Кацарска укинати од Уставниот суд на Република Македонија кои стигнаа дури и до најпрестижните светски универзитети може да бидат елемент...

ВИДЕО: Судија отиде да проверува ВАР, на екран му пуштија снимка...

На фудбалскиот натпревар меѓу Макаби Хаифа и Беитар во Израел беше видена една неверојатна и несекојдневна сцена. Имено, судијата мораше да оди да проверува на...

Судијата Седат Реџепагиќ решава дали Јанева ќе преспива во Козле или...

Судијата на претходна постапка во Кривичниот суд – Скопје Седат Реџепагиќ ќе реши дали Катица Јанева вечерва ќе преноќи во Козле или во Шутка. Останатите...

Руни излезе од контрола: Му се внесе во лице на судијата...

Вејн Руни го загуби натпреварот на гостувањето во Ванкувер со својот ДЦ Јунајтед, а според реакциите, англиската фудбалска легенда едвај чека да се врати...

Панчевски: Утрово ме избркаа како партал од канцеларијата и судската зграда

Поранешниот претседател на Кривичен суд Владимир Панчевски, на Фејсбук напиша дека утрово бил избркан како партал од канцеларијата и судската зграда. Панчевски, кој вчера беше...

Инфомакс: Сопругата на судијата кој суди во предмети на СЈО вработена...

Сопругата на cyдиjaтa Огнен Ставрев е најновиот член на градската администрација во Скопје, откако Петре Шилегов и вpaчил peшение за редовен работен однос, јавува „Инфомакс.мк“ Дали...

(Видео) Само во Бразил: Познат судија бараше помош од Господ, се...

Судијата Рикардо Маркез Рибеиро му се молеше на ВАР-от на натпреварот од Бразилскиот шампионат помеѓу Сао Паоло и Фламенго. Рибеиро, кој го носи знакот на...

Љубовна афера во Судот: Љубовница му се заканува на судија дека...

Разговор за трансфер од работното место и љyбoвна aферa во канцеларијата на Основен суд Скопје 2. Снимката е направена во мај 2017, а објавена...

Голема казна доби Диего Коста од Атлетико – За него сезоната...

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Коста ќе биде суспендиран 8 натпревари поради навреда на судијата Хесус Хил Манзано на натпреварот од 31. коло во фудбалскиот...

Популарно