2 C
Скопје
петок, декември 14, 2018
Tags Судење

Ознака: Судење

Денеска подолжува судењето за „Диво Насеље“

Во Основниот суд Скопје 1 денеска продолжува судењето за случајот „Диво Насеље“. Под силно полициско обезбедување обвинетите се спроведуваат во судот. За денес е предвидено...

Одложено рочиштето за настаните пред општина Центар

Судското рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство во врска со настаните пред општина Центар во јуни 2013 година, што требаше да се одржи...

Заев не дојде на суд – повторно одложено рочиштето за „Поткуп“

Рочиштето за случајот „Поткуп“ кој се води против лидерот на СДСМ и градоначалник на Струмица Зоран Заев е одложено за 3 март. Одложувањето е поради...

Командант Соколи: Да бев јас командант ќе имаше 200, а не...

Првообвинетиот за настаните во Диво Насеље, се брани дека тој не бил организатор на упадот во Македонија, а главните организатори биле убиени од полицијата....

Популарно