-2 C
Скопје
сабота, февруари 23, 2019
Tags Судење

Ознака: Судење

Латас: Очекувам брутално судење – барам тоа што му е дозволено...

„Се случи тоа што не очекував. Имаме судијка без искуство. Добивме оценка на обвинителен акт, односно изземање на бомбите, истото што го побара Зоран...

„Ова незаконие мора да запре“: ВМРО-ДПМНЕ најави протест и блокирање на...

Притварањето на уметници, глумци, режисери, архитекти, пратеници, припадници на безбедносните сили и луѓе кои беа дел од иницијативата „За заедничка Македонија“ со конструирано обвинение...

Пучдемон револтиран: Ме третираат како да сум педофил и сериски убиец!

Сменетиот каталонски лидер, Карлес Пучдемон, наведе дека јавноста го третира како педофил откако е пуштен да се брани од слобода во Белгија. Пучдемон се наѓа...

Организаторите на протестите за „Диво Насеље“ бараат меѓународна истрага и преглед...

На плоштадот “Скендербег” во Скопје започнаа протести против пресудите против обвинетите за случајот  “Диво Насеље”. Учесниците на протестите од плоштадот Скендербег, иако се очекуваше да...

Кадија го тужи, кадија го суди: Без да го повикаат на...

Преседан во македонското судство се случи вчера кога судот без присуство на екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и неговата одбрана одржа...

ВИДЕО: Инцидент пред Основен суд Скопје 1 – „Ние се зае*аваме,...

Непознато лице дојде пред Кривичниот суд Скопје 1 и нешто му кажа на еден од полицајците по што останатите припадници на МВР интервенираа, му...

Засилено полициско присуство кај Кривичен суд пред пресудата за „Диво Насеље“

Засилено полициско присуство е забележливо претпладенво пред и во Кривичниот суд каде што денеска треба да биде соопштена пресудата за настаните во кумановско „Диво Насеље“ во...

Одложено судењето за „Поткуп“: Се разболе судијката

За денеска закажаното рочиште за предметот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев е одложено поради болест на судијката. Во обвинителниот акт тој се...

Мијалков: Убеден сум во својата невиност, немам зошто да бегам

„Нема зошто да бегам. Јас сум убеден во мојата невиност и верувам дека во понатамошната постапка и судот ќе го увиди тоа“, рече поранешниот...

Денеска подолжува судењето за „Диво Насеље“

Во Основниот суд Скопје 1 денеска продолжува судењето за случајот „Диво Насеље“. Под силно полициско обезбедување обвинетите се спроведуваат во судот. За денес е предвидено...


Популарно