11 C
Скопје
сабота, февруари 16, 2019
Tags Судење

Ознака: Судење

Во САД и во другите западни држави, незаконски стекнати материјали не...

Спротивно на законот за кривична постапка, претседателката на апелацискиот суд во Скопје, Лилјана Шопова, заедно со уште двајца судии во апелација како членови на...

Груевски: Нека не нè малтретираат и нека ја прочитаат одлуката, која...

Според начинот како се водат судењата се чини како однапред да е донесена одлуката. Нека не нè малтретираат и нека ја прочитаат одлуката, изјави денеска...

Продолжува судењето за нападот врз Села

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април...

По низа одложувања, Заев на суд за „Поткуп“

Во Основниот суд Скопје 1 за денес е закажано ново рочиште за случајот „Поткуп” во кој на премиерот Зоран Заев му се суди за...

Почнува судењето за десетмината напаѓачи на Зијадин Села

Денеска во Основниот суд Скопје 1 е закажано судењето за нападот врз пратеникот и лидер на Алијанса за Албанците, Зијадин Села. На обвинителна клупа треба да седнат десетмината учесници...

На дедото на Тамара денес ќе му се суди за обидот...

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за дедото на Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, кој се товари за обид за убиство...

Груевски обвини за двојните аршини – На Заев судиите му се...

Поранешниот премиер Никола Груевски кој денес дојде во судот на рочиштето за случајот „Тракторија“ истакна дека судиите различно постапуваат во случаите што се водат против...

Заев денес на судење и во Апелацискиот и во Кривичниот суд...

Апелацискиот суд Скопје денеска треба да одржи седница на која ќе ја разгледува жалбата на одбраната на премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев,...

По 5 години пак ќе почне судењето на дедо Љубе, кој...

Во јануари наредната година, во Основниот суд Куманово ќе започне судската постапка против Љубомир Митев (78) од кратовското село Којково, кој во самоодбрана во...

Латас: Очекувам брутално судење – барам тоа што му е дозволено...

„Се случи тоа што не очекував. Имаме судијка без искуство. Добивме оценка на обвинителен акт, односно изземање на бомбите, истото што го побара Зоран...


Популарно