18 C
Скопје
понеделник, мај 27, 2019
Tags Судење

Ознака: Судење

Адвокат Зиков: Ова е голем притисок за обвинетите и одбраната –...

Поранешниот премиер Никола Груевски од утрово е во судница. Рочиштето за „Тенк“ денес почна од 09:30 часот и заврши во 21.30 часот. Ваква маратонска седница...

Јавно ќе се гледа целосната снимка со Заев за случајот „Поткуп“

На барање на премиерот Зоран Заев денес во Кривичниот суд ќе се пуштаат снимките за случајот „Поткуп“, според кои, тој се товари за барање и...

Пресврт во судењето: Наместо за убиство на Алмир, обвинетиот ќе одговара...

Четиригодишниот Алмир Алиу беше прегазен пред Здравствениот дом во Куманово на 25 јуни 2016 година. Kумановецот Бобан Илиќ, наместо за убиство со умисла на четиригодишниот...

ФАРСАТА ПРОДОЛЖУВА: Нови сведоци на СЈО потврдуваат дека сè е законски...

Прв кој се возеше во Мерцедесот беше генералниот секретар на Обединетите Нации, Бан Ки Мун, а втор кој го користел е емирот од Катар,...

Монструмите од Смилковско Езеро денеска повторно пред судот

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското Езеро во Скопје на 12...

ПИ-мерките ќе важат, на Заев ќе му се суди за „Поткуп“

Судијата Дарко Тодоровски го одби предлогот на одбраната на премиерот Зоран Заев да бидат отфрлени посебните истражни мерки на обвинителството како незаконски. Снимките од ПИ-мерките...

Фарсата продолжува: Кацарска го одзема правото на збор на одбраната и...

Политички спакуваните предмети на СЈО се претвараат во пародија, а на површина излегуваат сите конструкции. Во брзање да се склопи политичкиот случај Тенк, СЈО приложувало...

Скандалозно судење за „Траекторија“: Денешното судење започна без записник, судијата мува...

Oдбраната на денешното судење за случајот „Траекторија“ побара записник од минатото рочиште, но тоа не беше овозможено. Адвокатот на одбраната истакна дека не може да...

ВИДЕО: Која e Ахед Тамими? Девојката која удри израелски војник стана...

Во Израел започна судењето на тинејџерката Ахед Тамими (17) која поради своите постапки стана симбол на палестинскиот отпор. Тамими е уапсена во декември по снимка...

Во САД и во другите западни држави, незаконски стекнати материјали не...

Спротивно на законот за кривична постапка, претседателката на апелацискиот суд во Скопје, Лилјана Шопова, заедно со уште двајца судии во апелација како членови на...

Популарно