2 C
Скопје
петок, декември 14, 2018
Tags Судење

Ознака: Судење

СУДСКИ ПРЕСЕДАН: Во Македонија денеска ќе се носи пресуда за застарен...

Денеска во судскиот распоред е носење пресуда за случајот „Тенк“, случај во кој главен обвинет е поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, случај...

„Денешен“: Брат на судијката Ристова, блиска до СЈО, објави каква пресуда...

Во јавноста веќе подолго време се зборува дека процесите кои се водат против функционерите од поранешната власт на ВМРО-ДПМНЕ зад себе имаат длабока политичка...

Во Кривичниот суд нови рочишта за „Шпион“ и „Трезор“

Во Кривичниот суд за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Шпион“ и „Трезор“. Во случајот „Шпион“ кој е од 2013 година,...

ПРИТИСОК ВРЗ СУДОТ: Заев не издржа и ја најави пресудата што...

Зоран Заев не додржа, а да не ја најави пресудата која што самиот очигледно ја нарачал. Заев во одговор на новинарски прашања денес кажа...

Судења за „Титаник 2“, „Триста“ и „Тарифа“

Нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Титаник 2“, „Триста“ и „Тарифа“ денеска треба да се одржат во Кривичниот суд. Во предметот „Титаник 2“ што...

Панчевски: Судиите и обвинителите партиски се позиционираа, нема ништо од препораките...

Нема да ме чуди ако се реализираат прогнозите на новинарите, како оние Кацарска да седне во главната фотелја на скопска апелација ако претходно го...

„Титаник“ одложен за 9 мај поради немање одговор на барањето за...

Во Кривичниот суд денеска повторно се одложи рочиштето за предметот „Титаник“, што е прв случај обелоденет од Специјалното јавно обвинителство. Судијата Осман Шабани пред сите...

Пресуден ден за „Тенк“: Пропаднаа сите тврдења на СЈО за конструираниот...

Во текот на вчерашниот ден беа јасно обелоденети факти за случајот „Тенк“, кој СЈО го отвори за набавката на возилото Мерцедес. Тврдењата на Обвинителството на...

СЈО СО ТУРБО АГЕНДА: Нови рочишта за „Тарифа“, „Труст“, „Титаник 2“...

Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови рочишта за предметите на СЈО „Тарифа“, „Труст“, „Титаник 2“ и „Триста“. На обвинителна клупа ќе седнат поранешниот...

Јанкуловска има ризична бременост, не дојде на судењето на „Тенк“

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска има ризична бременост и денеска не дојде на судењето за случајот „Тенк“ односно за набавката на луксузниот...

Популарно