24 C
Скопје
вторник, октомври 16, 2018
Tags Судење

Ознака: Судење

Мицкоски до Заев: Следниот пат нема да ти суди Кацарска, туку...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од говорницата во Кавадарци денеска му порача на премиерот, Зоран Заев, дека по смена на власта ќе има ревизија...

На судењето за „Монструм“ се гледа снимката од заштитениот сведок Хаки...

Во судница во Кривичниот суд во моментов се гледа аудио и видео снимка од испрашувањето на заштитениот сведок Хаки Азири од 7 мај 2012...

Судењето за случајот „Монструм“ на СЈО продолжува на 25 јуни

Судењето за случајот „Монструм“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) продолжува на 25 јуни, откако на денешното рочиште беа сослушани тројца сведоци, кои на 12...

Тензично на завршните зборови на судењето за нападот врз Села

Тензично на завршните зборови на судското рочиште за нападот на Зијадин Села. Обвинетиот Александар Јаневски – тој што се онесвести во судница кога слушнал...

Еден од обвинетите во случајот за Села ослободен, еден обвинет пренесен...

Еден од обвинетите за обид за убиство на Зијадин Села, Сашо Сенков е ослободен од обвинение. Обвинителот се откажа од обвинението за него и...

ГРУЕВСКИ ОСУДЕН ЗА МЕРЦЕДЕСОТ СО КОЈ ЗАЕВ СЕ ВОЗИ: Груевски не...

Низ јавноста веќе подолго време се зборува дека процесите кои СЈО ги води против поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски и останати функционери...

Се реализираа најавите за затворски казни за случајот „Тенк“, одбраната незадоволна...

Се реализираа повеќемесечните пишувањата во дел од медиумите, како и предупредувањата на опозицијата, па и на самите обвинети во случајот „Тенк“. Судот денеска пресуди,...

СУДСКИ ПРЕСЕДАН: Во Македонија денеска ќе се носи пресуда за застарен...

Денеска во судскиот распоред е носење пресуда за случајот „Тенк“, случај во кој главен обвинет е поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, случај...

„Денешен“: Брат на судијката Ристова, блиска до СЈО, објави каква пресуда...

Во јавноста веќе подолго време се зборува дека процесите кои се водат против функционерите од поранешната власт на ВМРО-ДПМНЕ зад себе имаат длабока политичка...

Во Кривичниот суд нови рочишта за „Шпион“ и „Трезор“

Во Кривичниот суд за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Шпион“ и „Трезор“. Во случајот „Шпион“ кој е од 2013 година,...

Популарно