12 C
Скопје
среда, ноември 14, 2018
Tags Судење

Ознака: Судење

Денес почнува судењето за убиството на Никола Саздовски

Во Кривичниот суд денеска почнува судењето на обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски. Судскиот процес ќе го води судијката Даниела Алексовска...

Ново рочиште за „Монструм“

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за случајот „Монструм“ на Специјалното јавно обвинителство, за петкратното убиство на Смилковско езеро од...

Јани Бојаџи утре на суд: Драги мои фашисти, ќе го излеете...

Режисерот Јани Бојаџи преку својот Фејсбук профил упати порака до „несреќниците” и „фашистите“ што го гонат и го искажа својот револт во врска со утрешното рочиште...

Судењето за случајот со смртта на малата Тамара одложено за 29...

Судењето по предметот за смртта на малата Тамара Димовска од Велес, во кој се обвинети 12 лица  за несовесно работење во службата, е одложено за 29...

На 1 октомври продолжува судењето за „Тенк“ на СЈО, а на...

Остварениот профит на економскиот опетатор е во рамки на вообичаениот профит од продажба на возилото „мерцедес С-600“, односно нема остварено екстра профит, истакна денеска...

МОНТИРАНИ ОБВИНЕНИЈА: СЈО и судот како во Нимбершките процеси во 1949-та...

Денес на рочиштето за Титаник, обвинителката од СЈО Лиле Стефанова при презентација на наводните телефонски разговори направи правен преседан и воведе ново правило, а...

Продолжува судењето за „27 април“ – закажано сведочење на повеќе сведоци

Со сослушување на сведоци предложени од обвинителствово денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжува судскиот процес за случувањата во Собранието на Република Македонија на...

ОСТАВЕТЕ ГО НАРОДОТ ДА ГО БРАНИ МАКЕДОНСКОТО: Судете го Смилковско и...

За достоинството, гордоста и честа. За МАКЕДОНШТИНАТА. За правниот систем кај нас, да зборуваме ќе ви се чини дека раскажуваме бајка. Кај нас бајките изгледаат...

Поддршка за обвинетите од 27-ми април: „Слобода за нашите браќа патриоти“...

Со пароли „Судење на уметници и парламентарци како терористи е срам на векот“, група граѓани се собраа пред Кривичниот суд да им дадат поддршка...

Власта ќе суди уметници, оперски пејач, режисер, пратеници за тероризам, додека...

Денеска во Основниот суд Скопје 1 продолжува судењето на обвинетите за тероризам поради настаните од 27 април во Собранието на Република Македонија. Во судските клупи...

Популарно