23 C
Скопје
недела, јули 5, 2020
Tags Судење

Ознака: Судење

Нов пораз на Рускоска: И на денешното рочиште ниту еден од...

Вилма Рускоска повторно се соочи со неможност да ги докаже своите тврдења од обвинението за настаните од 27-ми април. После толку време таа не успеала...

Милошоски: Зоран Заев е главата на рекетарската шема, време е да...

На денешната прес-конференција Антонио Милошоски уште еднаш повика МВР и Обвинителството за борба против организиран криминал да почнат да го вештачат телефонот на Зоран...

Страшевски до Спасовски: Запрете го самоволието на Џолев, зошто судот ќе...

Адвокатот Јовица Страшевски со отворено писмо му се обрати на техничкиот премиер Оливер Спасовски. Во продолжение го пренесуваме обраќањето во целост. Почитуван технички премиер, Ја поздравувам...

Митовски: Не се знае кој од вас следен ќе му стапне...

Вистината е како шило… Можете да не тужите, судите, неправедно обвинувате ама нашиот производ е вистината, тоа е она кое Инфомакс го нуди на...

Ахмети за „Смилковско езеро“: Стравуваме да не дојде до судиpи и...

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на денешното сведочење за случајот „Монструм“ кака дека за петкратното убиство кај Смилковкото Езеро дознал наредниот ден и оти...

Почнува судењето за организаторите на „27 април“ – се товарат за...

Почнува судскиот процес за организаторите на настаните од 27 април во Собранието на Македонија во Кривичниот суд во Скопје. Обвинети во овој предмет се...

Димишков: Камчеви сакаа да ме ангажираат за мојата сестра да биде...

На денешното рочиште за „Рекет“ сведочеше адвокатот Васил Димишков како сведок на одбраната на Бојан Јовановски. Неговиот адвокат Сашо Дуковски го запраша сведокот дали...

Продолжува судењето за „Рекет“, ќе се сослушуваат сведоци на Боки 13

Денеска продолжува судскиот процес „Рекет“. На рочиштето е планирано да се сослушаат сведоци на одбраната, односно на Бојан Јовановски. Неговиот адвокат Сашо Дуковски не...

Продолжува судењето за „Рекет“: Ќе се слушаат разговорите меѓу Боки 13...

Јавноста денеска ќе може да слушне разговори помеѓу првообвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски и осудениот Зоран Милевски Кичеец, отако вчера шефицата на Обвинителството...

Рахиќ: Немало никаков напад врз Боки 13, седум месеци го чуваме...

Директорот на истражниот затвор во Шуто Оризари, Есад Рахиќ вели дека немало никаков напад врз Бојан Јовановски од страна на вработените во затворот. До мене...

Популарно