6.1 C
Скопје
вторник, март 31, 2020
Tags Студент

Ознака: Студент

Кога добиваш стипендија, исто ко да не си ја добил: „Авантурите“...

Во понеделникот на 10 февруари беше објавен новиот Конкурс за доделување стипендии за студии од прв, втор и трет циклус на првите сто рангирани...

Осуден за демолирање на претседателската канцеларија е кандидат за студентски лидер

Студентот Борјан Ефтимов кој беше осуден за демолирањето на канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов, најави кандидатура за претседател на Универзитетското студентско собрание. Студентот на правниот...

Приказната за овој тинејџер влева надеж: Бездомник добил факултетски стипендии вредни...

Тинејџер-бездомник ја пофали својата „мрежа за поддршка“ откако му биле понудени стипендии со вкупна вредност од 3 милиони долари заедно со потенцијални места на...

СЕКОЈА ЧЕСТ: Скопјанецот Стефан Петревски е најдобриот студент на Оксфорд

Стефан Петревски е дваесетгодишно момче со позитивен дух и насмевка и соништа кои му се остваруват. Навидум не се разликува од своите врсници. Сака...

Поминаа 35 години откако Џордан ја победи Ц.Ѕвезда, а нивното лого...

Пред повеќе од 35 години, Мајкл Џордан играше против јуниорите на Црвена Ѕвезда, во натпревар во кој тимот на Северна Каролина ја победи Црвена...

Има девет години, а веќе е студент

Деветгодишниот Лорент Симонс завршил средно училиште за една и пол година, а сега веќе е студент. Тој смета дека светот нема разбирање за неговата интелигенција...

ВИДЕО: Полицаец запрел студент за брзо возење, но наместо да го...

Полицаецот Мартин Фолчик запрел студент за брзо возење. Но, наместо да го казни или да му напише казна за надминување на брзината, полицаецот направи...

Почина американскиот студент ослободен од затвор во Северна Кореја

Американскиот студент Ото Вармбер, кој пред една недела беше ослободен од затвор во Северна Кореја, почина во болница во градот Синсинати во сојузната држава...

Напаѓачот пред Богородичната црква во Париз е студент по новинарство

Истрагата за нападот кој се случи во вчера попладнето врз полицаец пред Нотр Дам, во срцето на Париз, се фокусира на профилот на напаѓачот,...

ИНТЕРВЈУ: Кога Никола Ристановски беше студент „Квадрирав во прва и учев...

Добрите професори ќе те научат дека си важен, дека можеш да промениш многу работи, дека многу работи зависат од тебе, дека знаењето не е...

Популарно