0.8 C
Скопје
понеделник, февруари 24, 2020
Tags Струга

Ознака: Струга

(ФОТО+ВИДЕО) Затворени девет соби од Дијализа во Струга, болницата се распаѓа

Девет соби во болницата за дијализа во Струга во кои покривот прокиснува се затворени, а пациентите се префрлени во други соби, објави Алсат. Засега нема абер...

Колемишевски: Со младинските и економските политики на СДСМ младите нема повеќе...

Новиот заменик министер за економија и претседател на Комисијата за економија на СДСМ, Кирил Колемишевски на граѓанската трибина „На прав пат” во Струга, рече...

Шекеринска на трибина во Струга: Продолжуваме по прав пат до нова...

Кога е најважно ние сме најбројни, кога е најсериозно ние сме обединети и тоа повторно ќе го покажеме, истакна вицепремиерката и заменик-претседателка на СДСМ,...

Мерко: Како Струга нема друга, ама ни пари нема за чистење...

Струга, градот кој се наоѓа на брегот на Охридското езеро, освен граѓаните од земјава, се повеќе ја посетуваат и странски туристи. Струга има убави...

Заев: Државата ќе биде „градоначалник“ на Струга и Охрид

Премиерот Зоран Заев се уште не го добил писмото со кое струшкиот градоначалник му ги остапува ингеренциите од општината во делот на градежништвото. Вели дека...

Мерко за дивоградбата во Охрид вели дека е легална: Дојдоа охриѓани...

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, во интервју дадено за новинарот Саше Ивановски, им се обраќа на охриѓани. -Охриѓани самите треба да си го чистат својот...

Драма во Струга: Се обиделе да силуваат вработена и да и`...

Основното јавно обвинителство Струга поднесен Обвинителен акт против две лица кои се товарат дека како соизвршители се обиделе да извршат кривични дела – разбојништво...

Мицкоски: Сакаме да го вратиме изгубеното достоинство кое што Зоран Заев...

Нема да имаат мирна политичка пензија додека не дадат отчет за сите лаги, за сиот криминал и за сите недостоинствени работи кои што ги...

Мицкоски до Заев: Се срамиш со твојот нов пријател Ципрас да...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечерашниот митинг на партијата во Струга побара поддршка од стружани за Силјановска Давкова. -Да излеземе на 21-ви април со...

Охрид и Струга ќе останат без ингеренции за плажите

Одземањето на ингеренциите на општините Охрид и Струга во делот на издавањето на плажите под концесија и пренесувањето на надлежностите на државата, ќе се...

Популарно