27 C
Скопје
недела, јули 5, 2020
Tags стрии

Ознака: стрии

Градите и моќна порака: Славната водителка го покажа тоа од кое...

Британското ТВ лице не ги крие недостатоците на своето тело, а нејзиниот потег јавно да ги покаже стриите го поздравиле сите жени ширум светот Познатата...

Што се стрии и како против нив?

Стриите се оштетувања на кожата во облик на тенки или дебели линии, долги десетина сантиметри кои настануваат при нагло и брзо растегнување на кожата....

Домашен крем против стрии

Многу жени добиваат стрии како резултат на ненадејна промена на тежината или бременоста. Ова се знаци на нарушување на дермисот или средниот слој на...

Популарно