11.9 C
Скопје
среда, ноември 20, 2019
Tags Страв

Ознака: Страв

Oд што се плаши вашиот хороскопски знак: Бикот од сиромаштија, лавот...

Прочитајте од што најмногу се плашите според вашиот хороскопски знак. Овен – Страв од ропство Овните се луѓе кои не е лесно да ги заплашите затоа...

Силјановска: Власта е исплашена заради претстојните избори, зошто ќе ги стигне...

Кандидатот за претседател на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова денеска се обрати пред граѓаните во Кочани. Силјановска Давкова нагласи дека единствено што направи Заев е...

Нешто чудно се случувало во нивниот двор: Кога ја виделе снимката...

Застрашувачки момент бил забележан од надворешната камера во една семејна куќа во англиското село Игл, а сцената е забележана во дворот на поранешно училиште,...

Заев и СДСМ бегаат од предвремени парламентарни избори!

На седницата на Извршниот одбор на СДСМ што започна околу 21:00 часот вечерва, се донесе конечна одлука: Нема предвремени парламентарни избори, потврдиле лица од...

Оваа фотографија го крие вашиот најголем страв: Тоа што прво ќе...

Вашите стравови некогаш толку силно ги потиснувате што ни самите не сте свесни што има во вашата потсвест. На оваа фотографија има неколку работи. На...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев подготвува изборен фалсификат на претседателските и затоа бега од...

СДСМ и Заев се подготвуваат повторно да ја изиграат волјата на граѓаните на Република Македонија. Аболицираниот Заев подготвува изборен фалсификат на претседателските избори и...

ВИДЕО: Стравот на СДСМ од предвремени парламентарни избори е сè поочигледен

Од петокот, па наваму се шират различни дезинформации и информации околу спроведување на предвремени парламентарни избори. По одржувањето на ЦО на СДСМ граѓаните слушнаа...

Александар Македонски: Секоја генерација е во постојана војна со стравот –...

„Секоја генерација на човековата раса има постојана војна, а тоа е војната со стравот. Тие што имаат храброст да го совладаат ќе се ослободат,...

На Египет му фуфка: Ја ограничи продажбата на жолти елеци за...

Службата за безбедност и трговија на мало вели дека египетските власти ја ограничиле продажбата на жолти елеци. Властите во Египет стравуваат дека опозицијата би можела...

Тоа од што се плашите, го открива вашиот карактер: Соочете се...

Психологијата открива многу подлабоки слоеви кое се кријат под основниот страв од најобични нешта. Откријте нешто повеќе за вашиот страв и неговата симболика: Стравот од кловнови...

Популарно