5.1 C
Скопје
среда, декември 11, 2019
Tags Столе Стоилов

Ознака: Столе Стоилов

Еве како Столе ја „прокоментира“ најавата за промена на полот со...

Македонскиот репрезентативец и капитен на РК Вардар, Столе Стоилов на Фејсбук се јави по веста која министерот за здравство Венко Филипче ја најави, дека...

По операцијата, Столе Стоилов повторно на нозе (ФОТО)

Проблемите со коленото се веќе минато за Столе Стоилов. Неколку дена по операцијата, капитенот на РК Вардар на денешниот контролен преглед открил дека се...

ФОТО: Столе ти си наша ИКОНА!

Шампионскиот пехар од ракометната Лига на шампиони и денеска беше во Клиничката болница „Аџибадем Систина“, а освен со пехарот, пациентите овој пат можеа да...

ПРОБЛЕМИ: Манасков откажа, Стоилов неизвесен, Ристовски на инфузии

Македонската репрезентација некомплетна ќе ги стартува подготовките за последните два квалификациски дуели против Турција и Грција за пласман ЕП 2020 година. Селекторот Данило Брестовац дефинитивно...

Стоилов со порака: Ќе ти го наполнам голот ко гласачка кутија...

ШАМПИОНСКА ЕМИСИЈА ВО #1на1! Оваа недела од 18:30 на Канал 5 се потсетуваме на најдобрите моменти од гостувањата на Сергеј Самсоненко, Столе Стоилов и Тимур...

ВИДЕО: Вардарови лудории – Столе и другарите прават шоу во Келн

Освоија Лига на шампиони, не направија горди, а пред да полетаат вардарци во Келн направија невидено шоу. Фотографиите кои станаат вистински хит на социјалните мрежи говорат за...

ФОТО: Столе го започна шоуто уште во Келн, шампионите тргнаа кон...

По ручекот во хотелот „Радисон Блу“ во Келн, европските шампиони се упатија кон аеродромот Бон-Келн, од каде со чартер лет ќе тргнат за Скопје....

Лазески со жестоки навреди: Стоилов е „глупа вмрана” и „тврдокорна националистчка...

Еден од најревносните промотори на политики на политиките на премиерот Заев и СДСМ извесен Баже Лазески со жестоки навреди врз македонската спортска и национална...

Столе Стоилов: Бевме спремни за Келн, ама не сме подготвени за...

Капитенот Стојанче Стоилов по вторпат во својата кариера имаше можност да ја подигне европската титула и тоа по вторпат со Вардар. За „црвено-црните“ допрва следи...

ВИДЕО: Столе ти си наша икона – ечи на плоштадот „Македонија“...

„Столе ти си наша икона“ – ечи на плоштадот „Македонија“ во Скопје по денешната шампионската титула на македонскиот ракометен клуб Вардар. Како што претходно ве информиравме, плоштадот...

Популарно