3 C
Скопје
среда, февруари 26, 2020
Tags Стојанче Стоилов

Ознака: Стојанче Стоилов

ЧЕСТИТКИ ЗА НИВ: Стоилов и Јовановска се најдобри спортисти на Македонија...

Ракометарот Стојанче Стоилов и каратистката Пуликсенија Јовановска се прогласени за најдобри спортисти на Македонија за 2019 година во изборот организиран од Агенцијата за млади...

Стоилов со коментар за циркусот на Заев

Македонскиот ракометен репрезентативец од шампионот Вардар, Столе Стоилов, со најкраток коментар околу ова што се случува со и околу Зоран Заев: – Циркус! Дури, Стоилов не...

Колумна на Џејсон Мико: „Голема победа за нас, за мојата земја...

Со овие девет зборови, капитенот на Вардар Стојанче Стоилов го кажа тоа што сите Македонци во Македонија и насекаде низ светот го знаат, мислат и во...

ФОТО: СЕХА се пошегува со Вардар, Столе во главна улога

Македонскиот шампион Вардар ги освои симпатиите на ракометниот свет со феноменалниот завршен турнир во Келн. Ракометарите на Роберто Гарсија Парондо покажаа карактер, оставија срце на...

Ќе се санкционира ли говорот на омраза кон Стоилов?

Омразата (говорот на омраза) вклучува и психолошки, едукативен, воспитен, и други аспекти. Ова  е широко поле за сериозен социјален ангажман од сите одговорни институции...

Отец Пимен: Секој треба да го почитува Стоилов – Капа долу...

Отец Пимен денеска порача дека спротивставеноста на ставовите може да води само напред, а не претопувањето во масата под влијание на медиумите. Тој искажа поддршка...

Стоилов го коригира ЕХФ: Мојата држава е РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

Вардар пак ја освои Европа и по вторпат во својата клупска историја го освои трофејот од најелитното ракометно натпреварување на ЕХФ, Лигата на шампионите. Пред...

Нескршливиот Стоилов: Видео за човекот на кого е горда македонската нација

Вардаровата икона и македонскиот репрезентативец, Стојанче Стоилов, заслужува бројни комплименти. Тој е човекот кој ја прави горда македонската нација, а во ова видео ќе ги...

ВИДЕО: Танцот на Стојанче Стоилов

Вардар водеше тешка битка со екипата на Пик Сегед во реваншот во Сегедин. По негативата во првиот дел вардарци се враќаа во игра. Кој друг...

Затоа е омилен: Столе на генијален начин се пошегува после изјавата...

Репрезентацијата на Македонија вчера во драматичен натпревар во Рејкавик однесе победа против Исланд од 33:34. Овој натпревар против Исланд беше и прв на клупата за...

Популарно