8.8 C
Скопје
вторник, март 31, 2020
Tags Стипендија

Ознака: Стипендија

Кога добиваш стипендија, исто ко да не си ја добил: „Авантурите“...

Во понеделникот на 10 февруари беше објавен новиот Конкурс за доделување стипендии за студии од прв, втор и трет циклус на првите сто рангирани...

Димитров го предложи за амбасадор професорот кој одобри стипендија од 40...

На вчерашната владина седница МНР Димитров, како законски овластен, го предложил Мишо Докмановиќ, професор на Правниот факултет, за амбасадор во Тел Авив. Но, основан...

Стипендијата за ќерката на Димитров ја одобрила сопругата на советникот на...

Пред 10-тина месеци на итна седница на штотуку формирана комисија во Минситерството за образование беше одлучено Јана Димитрова, ќерка на министерот за надворешни работи...

Се запишал на Универзитетот во Утрехт, но нема да добие државна...

Влегол во трката да магистирира на престижен холандски универзитет но земјава не му доделила стипендија. Младиот правник, Петар Барлаковски, вели дека побарал поддршка од...

„Нетпрес“: Никола Димитров „тежи” над 800.000 евра, а за школување на...

ГРАЃАНИТЕ ОСИРОМАШУВААТ, НО ЌЕ ГО ПЛАЌААТ ШКОЛУВАЊЕТО НА ШЕФОТ НА ДИПЛОМАТИЈАТА Според неодамнешното истражување на ресурсот pep.scoop.mk, македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров, инаку...

Апасиев: Вие мислете како ќе обезбедите 200 евра за факултет, а...

Вие мислете му ја како ќе обезбедите 200 евра за факултет за децата, а они ќе си ги школуваат ќерките у Холандија на државна...

Популарно