13.6 C
Скопје
среда, ноември 13, 2019
Tags Стево Пендаровски

Ознака: Стево Пендаровски

Илиевски: Пред избори полна ќе им е устата со Македонија –...

Пред избори полна ќе им е устата со Македонија, Република Македонија, реагира Богдан Илиевски на постот на Стево Пендаровски, во кој претседателот објави дека...

Пендаровски за средбата со Сорос: Продуктивна средба

Претседателот Стево Пендаровски на Фејсбук информира за средбата остварена со синот на американскиот милијардер Џорџ Сорос, Александер, во рамките на Париската мировна конференција. Продуктивна средба...

Макрон-Пендаровски: Гаранции за датумот од Париз сѐ уште нема!

Стево Пендаровски, по средбата со Емануел Макрон, порача дека имал „отворен и динамичен“ разговор, но гаранции за датумот од Париз сѐ уште нема. Макрон...

Кер-Линдзи: Сериозно? Ова не е дипломатија, туку понижување

После тоа што ѝ го направи на твојата земја се сликаш со него, реагира професорот на Лондонската школа за економија Џејмс Кер-Линдзи на фотографијата...

Претседателот и милјардерот ќе се сретнат во Париз: Демантот од Пендаровски...

Откако „Република.мк“ објави ексклузивна информација дека премиерот Зоран Заев и претседателот Стево Пендаровски во Охрид имале тајна средба со Алекс Сорос, синот на милјардерот...

Зошто Заев и Пендаровски кријат за средбата со Сорос во Охрид...

Во текот на вчерашниот ден метеж на Охридскиот аеродром, блокирани улици, сообраќајна полиција на секои стотина метри, присуство на луѓе од Шестата управа. Вип...

Пендаровски до Макрон: Нека биде најригорозна новата методологија ние сме подготвени

Деценија и половина ние сме подготвени со сите тимови, во сите 35 поглавја да се справиме со сите принципи и стандарди на Европската унија....

Пендаровски: Договорот од Преспа го гарантира нашиот идентитет како Македонци

Евроатлантските аспирации не предизвикуваат поделби, туку се фактор за кохезија, за единство на нашето општество, истакна претседателот Стево Пендаровски на денешното предавање на реномираниот...

Каракамишева: Од држава со сите нишани, за три години добивме пучирана...

Професорката по уставно право и членка на Венецијанска комисија, Тања Каракамишева, преку својот Твитер профил реагира на изјавата на претседателот Стево Пендаровски не се согласува...

Пендаровски до Сасоли: Одлуката на Европскиот совет може да биде демотивирачка...

Претседателот на  Македонија, Стево Пендаровски денеска се сретна со Давид Сасоли, претседател на Европскиот парламент. На средбата, претседателот Пендаровски изрази задоволство за постојаната и отворена...

Популарно