10 C
Скопје
петок, јуни 5, 2020
Tags Стево Пендаровски

Ознака: Стево Пендаровски

Поради пораст на бројот на заболени – Нови 14 дена вонредна...

Поради состојбата со здравствената состојба во државата, која последните денови се соочува со пораст на бројот на заболени, вонредната состојба се продолжува за уште...

Член на обезбедувањето на Пендаровски позитивен на Ковид-19

Во попладневните часови во неделата извршено е тестирање за Ковид-19 на едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во Министерството...

Дали Пендаровски се сложува со неговиот соработник Малески дека Македонците се...

Професорот Денко Малески, кој деновиве е во центарот на вниманието поради тврдењето дека Македонците не се посебен народ е на листата на советници на...

ФОТО: Преку оглас се продаваат „Мерцедеси“ фотографирани во Претседателската резиденција

На интернет порталот за огласи „Реклама 5“ се нудат за продажба возила од марката Мерцедес кои се фотографирани во дворот на резиденцијата на претседателот...

ВИДЕО: Пендаровски преку видео-повик од кабинетот им порача на вработените на...

Претседателот Стево Пендаровски денеска од неговиот кабинет преку интернет разговарал со здравствени работници. Освен со скопската итна помош и вработени во Здравствениот дом Скопје...

Претседателот Пендаровски за утре закажа седница на Советот за безбедност

Советот за безбедност на Република Македонија утре од 12 часот ќе одржи седница во Кабинетот на Претседателот Стево Пендаровски. На седницата Советот се очекува да...

Инспектор Илиевски до Пендаровски: Веднаш како врховен командант да побарате да...

Во оваа вонредна здравстена состојба чума (КОВИД 19) со која се соочува нашата држава и одзема секој ден невини животи и над 550 потенцијални...

Заев осамен во желбата да крати плати: По Спасовски и Пендаровски...

Шефот на државата Стево Пендаровски го пофали техничкиот премиер Спасовски за мерките, но изрази негодување против намалување на плата во администрацијата, застанувајќи против идејата...

Пендаровски: Ќе мораме да направиме длабока трансформација на нашето општество

Овој момент го чекавме повеќе од 15 години. Одлуката е јасна и без дополнителни услови. Таа е потврда за спроведување на неопходните реформи, но...

Ги користеше „нашата земја“ и „татковина“: Пендаровски во обраќањето ниту еднаш...

Поранешната министерка за култура Ганка Цветанова реагира на изјавата на претседателот Стево Пендаровски при прогласувањето вонредна состојба во Македонија поради коронавирусот. „Апелирам до сите граѓани на...

Популарно