17 C
Скопје
четврток, јуни 4, 2020
Tags Стефан Величковски

Ознака: Стефан Величковски

Стефан Величковски би ја „смувал“ Карлеуша! (видео)

Еден од македонските натпреварувачи во „Ѕвездите на Гранд“, Стефан Величковски, одговараше на прашањата за „Лутајуќа камера“, кои зад сцената на шоуто правеа свое шоу. Имено,...

Безобразна одлука на „Гранд“: Двајца Македонци ќе се борат еден против...

Повторно двајца Македонци еден против друг ќе се борат во регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Во најголемото студио на продукцијата „Гранд“ се одржа ждрепка...

Карлеуша распали по македонскиот натпреварувач: „Ти си нешто најодвратно“

Во последното снимање на емисијата „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше Стефан Величковски од Скопје. Стефан доби четири гласа, односно од Вики Миљковиќ, Џорџе Давид, Јелена Карелуша...

Популарно