-2.4 C
Скопје
петок, април 3, 2020
Tags Стефан Ристовски

Ознака: Стефан Ристовски

Ристовски: Македонија е мала земја со голем сон – можеме да...

Македонскиот репрезентативен десен бек Стефан Ристовски во интервју за „Журнал Спортинг“, магазинот на неговиот Спортинг Лисабон посочи дека Македонија има голем сон да игра...

ВАКА СЕ САКА МАКЕДОНИЈА: Повредениот Ристовски ја пееше македонската химна гушнат...

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Вадуц игра против домаќинот Лихтенштајн. Вечерва на натпреварот не настапува нашиот дефанзивец, Стефан Ристовски поради повреда, но тој решил на...

Ристовски сепак не е повреден, проблем биле грчевите

Стефан Ристовски имаше одлични партии во дресот со државниот грб во Торино и во Струмица, а по вчерашниот настап во Лисабон против Јувентус ги заслужи...

Популарно