16.1 C
Скопје
вторник, април 7, 2020
Tags Стефан Андоновски

Ознака: Стефан Андоновски

Андоновски: СДСМ единствено што сработува е шверцерско носење на закони

Стефан Андоновски, советник за меѓународни односи на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва гостуваше на „Само Вистина“ кај што посочи дека владеење на правото во Република...

Андоновски до Жерновски: Да земете атлас и да ги поднаучите знамињата...

Добро би било, затоа што сте во дипломатија, да земете атлас и да ги поднаучите знамињата, му порача Стефан Андоновски, советник за меѓународни односи...

Андоновски до Жерновски: Што имате вие направено за граѓаните како човек...

Добро би било затоа што сте во дипломатија, да земете Атлас и да ги поднаучите знамињата. Не знам дали сте вие или луѓето кои...

Андоновски: Бизарно е СДСМ да се оградува од Јанева и СЈО,...

Бизарно е сега СДСМ да се одлепува од СЈО и од бонусите на СЈО, со изговор епа тие си правеле таму нешто и ние...

Андоновски: Заев е со две лица, пред ЕП ја фали опозицијата,...

Во денешното издание на дебатата „Само вистина“ на Канал 5, дебатните зборови за надворешната политика на Република Македонија ги вкрстија Стефан Андоновски од ВМРО-ДПМНЕ...

Колумна на Стефан Андоновски: „КОМАРЦИ“ ВО МЕЃУНАРОДНИТЕ ОДНОСИ

Во Скопје на лето се „популарни“ комарците. Тие секогаш ги имало и ќе ги има. Некои се борат против нив, некои други ги мрзи....

Популарно