19 C
Скопје
сабота, јуни 6, 2020
Tags среќа

Ознака: среќа

Еве што треба да направите на првиот петок по Велигден –...

Првиот петок по Велигден се смета за посебен, бидејќи на полноќ започнува источен петок и се смета дека на тој ден се случуваат чуда. Имено,...

Шест работи кои ќе ви помогнат и во најтешките моменти

Понекогаш е лесно да се биде оптимист, но има денови кога навистина е тешко човек да се чувствува среќен. Постои еден добар трик со...

Ако сакате да имате среќа во домот веднаш исфрлете ги овие...

Доколку сакате да имате среќа и позитивна енергија во домот, потребно е да ги наместите предметите правилно. Доколку имате нешто од овие предмети и...

Дарко ја обвини Ана, а таа сега го возврати ударот: Еве...

Дарко Лазиќ откри дека поранешната жена со која е во процес на развод била неверна, а сега се огласи и Ана Севиќ која не...

Овие нешта носат вистинска среќа во животот

Живееме во свет во кој постојано имаме наметнати мислења за тоа што треба да имаме или како да живееме. Додека многу луѓе мислат дека...

Цитати за среќата од најголемите книжевни умови

Среќа. Сите ја сакаме и посакуваме и тежнееме кон неа. Но, што е среќата? Дали навистина можеме да се договориме за тоа што е...

Зошто некои луѓе имаат многу среќа во животот?

Богатството кое го поседуваат „среќните луѓе“ не е предуслов за среќа, тие станале среќни затоа што размислуваат поинаку и преземаат одредени дејства. Дали некогаш...

Четири причини зошто не сме среќни

Среќата е сложена тема. Додека одредени луѓе успеваат да бидат среќни дури и во тешки услови, други пак изгледа дека се несреќни и покрај...

15 имиња за момчиња и девојчиња кои значат „среќа“

Во многу култури постои верување дека со давање на вистинското име, на детето може да се влиаје колку среќа ќе има во животот. Со годините,...

Ако ја поседувате, сте вистински среќник: За оваа монета од само...

Оваа е многу посебна монета. Би можеле убаво да заработите ако ја имате баш оваа паричка. Нормално е да монетата од 2 евра вреди точно...

Популарно