32 C
Скопје
сабота, јули 11, 2020
Tags среќа

Ознака: среќа

Науката докажува: Прегрнете ги саканите, тоа ќе ве направи поздрави и...

Прегратките се одличен начин да им покажете на луѓето дека се грижите за нив, но и да им помогнете за време на болка или...

9 МИСЛИ ОД ПОЗНАТИТЕ: Животот е сон за мудрите, игра за...

Животот е вистинско чудо, но секој од нас го доживува на свој начин. Не постои упатство како правилно да живееме, но постојат убави зборови...

10 работи кои нè прават среќни, а не се купуваат со...

Парите никогаш нема да нè направат среќни. Колку повеќе имаме, толку повеќе сакаме. Тоа го сфаќаме особено кога ќе дојдеме во некои години кога почнуваме...

Овие три работи кои треба да ги игнорирате ако сакате мир...

Дали сакате да живеете мирно и спокојно? Можете за себе да си изградите свет без негативна енергија и лоши вибрации. Сомнеж во себе Исфрлете ги од...

Ако ви се падне паричката на Василица, каде треба да ја...

По Божик, православните христијани на 14 јануари, го одбележуваат денот на Свети Василиј Велики во народот познат и како Василица односно Стара нова година....

Три хороскопски знаци кои се секогаш среќни во љубовта

Сите имаме пријатели за кои можеме да кажеме дека секогаш избираат партнери кои им одговараат. Некои хороскопски знаци се особено среќни во љубовта. Јарец; Иако...

ЗА ЗДРАВЈЕ И ВЕЧНА СРЕЌА: Еве што на Бадник треба да...

Домот за Бадник традиционално се украсува со бадниково гранче, кое го симболизира здравјето, го слави животот и вечната среќа. Бадниковото гранче е од дабово дрво,...

20 лесни правила за среќен живот: Подобро е да имаш мир,...

Среќата е индивидуална работа. За некои луѓе, среќата е можна само ако имаат куќа покрај море и луксузен автомобил, а некој едноставно само сака...

Мантри за среќа: Две моќни реченици што ќе ја направат 2020...

Начинот на кој се однесувате кога ќе се најдете во непредвидливи ситуации одредува дали ќе бидете херој или жртва во вашиот живот. Доколку вака се...

Убавите луѓе имаат помалку среќа во љубовта: Научниците го објаснија овој...

Ако имате проблем во љубовните односи, можеби ова истражување одговара на прашањето што ве мачи. Во последно време, врските и машко – женските односи...

Популарно