6.3 C
Скопје
вторник, јануари 28, 2020
Tags Србија

Ознака: Србија

Вучиќ: Со бојкотот на нобеловецот Хандке, македонската влада им покажа на...

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, го коментираше бојкотот на доделувањето на Нобеловата награда за книжевност на австрискиот книжевник, Петер Хандке. Тој на македонската Влада ѝ порача...

Вучиќ ја отповика српската амбасадорка од Скопје

Промените во дипломатијата на Република Србија не ја заобиколија ниту мисијата во Република Македонија, со отповикувањето на амбасадорот Душанка Дивјак Томиќ, со указ од...

„Слободна Далмација“: Македонија ќe биде цел на големосрпскиот и на големоалбанскиот...

Хрватскиот весник „Слободна Далмација“ во авторски коментар оценува дека француското вето за старт на преговори на Европска унија со Македонија и со Албанија им...

Вучиќ: И ние ли ќе добиеме исти гаранции како С. Македонија...

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ во интервјуто за виенскиот дневен весник „Стандард“ говорејќи за решавањето на косовскиот прашање направи паралела со случајот на Северна...

Исповед на 16 годишната Катарина: Не стигнавме ни до Виена, кога...

Шеснаесет годишната Србинка Катарина прифатила повик од непозната жена во Виена да работи два месеци како бебиситерка за плата од 1.000 евра. Но, наместо...

(ФОТО) СКАНДАЛ: Димитров сака Србија да оди во пеколот-не саботирала!

Скандалозна србофобна активност на министерот за надворешни работи Никола Димитров. Димитров стави лајк на коментар од Лујза Димитрова во кој пишува: -Ние ќе победиме. Србија ќе...

Кевин Спејси на ракија и ајвар кај Ноле

Славниот холивудски актер Кевин Спејси (60), кој во Белград пристигна од Израел на 6 октомври, вчера се шеташе низ Белград, го посети Калемегдан, а...

Детали за бебето што беше оставено во заврзана ќеса во контејнер,...

Бебето кое утрово било пронајдено во белградската населба Жарково, било штотуку родено, на себе сè уште ја имало папочната врвца и било крваво. Тоа...

Новороденче оставено на гробишта

Новороденче е пронајдено оставено измеѓу гробни места на гробиштата во белградската населба Жарково. Бебето итно е пренесено во болница и според првичните информации, засега...

Мистериозна смрт на моминска: Пиела само вода, паднала како покосена

Дваесет и петгодишна девојка вчера починала среде забава, откако претходно ѝ се слошило во популарна кафеана во Зрењанин, Србија. Нејзината смрт засега е мистерија,...

Популарно