12.2 C
Скопје
понеделник, октомври 14, 2019
Tags спорт

Ознака: спорт

Македонија поразена од Полска: Сега шансите за ЕП преку квалификациите се...

Репрезентацијата на Македонија вечерва претрпе пораз од Полска и на тој начин скоро и да ги изгубивме шансите за пласман на Европското првенство во 2020...

Вардар се обиде, но не можеше да се врати: Прв пораз...

Вардар денес го одигра натпреварот против Кил во рамките од Лигата на шмпионите. Црвено-црните во првото полувреме изгледаат непрепознатливо. Кил доминираше во секој поглед на...

Вечер сите во СЦ „Борис Трајковски“: Да ги поддржиме нашите ракометари...

Кадетската ракометна репрезентација на Македонија вечера го игра натпреварот против Португалија во рамки на Светското првенство кое се одржува во Скопје. – Ракометната Федерација на...

Пандев: Ако Наполи го купи Елмас, ќе направат добра зделка

Кога македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас ќе стане нов играч на Наполи се чини е само прашање на време, а запрашан за младиот фудбалер, капитенот...

Ќе играме во Виена: Македонија доби противници по мерка за ЕП...

Денеска во Виена беше извршена ждрепката за Европското првенство кое наредната година ќе се одржи во три земји Норвешка, Австрија и Шведска. Нашите ракометари...

ВИДЕО: Натпревар во плескање по задници

Ете и тоа го има. Во Јапонија има првенство во гаѓање со перници, во Русија одамна има првенство во удирање на шлаканици, а од...

ВИДЕО: Вељко го нокаутира Хрватот за 90 секунди, Цеца гледаше

Вељко Ражнатовиќ го разби Хрватот Петар Мрваљ во крузер категоријата. Борбата траеше само 90 секунди по што Петар беше патосиран. Вељко удираше десни кроше...

Македонски спортист преживеа пекол: За малку ќе останев без нога, а...

Австралиско-македонскиот УФЦ борец Александар Волкановски ќе ја изгубеше ногата, а можеби и животот, по настапот на УФЦ 237, при враќањето во Австралија, ако веднаш не беше хоспитализиран во болница...

Кире Лазаров откри во кој тим ќе ја заврши кариерата, но...

Македонскиот легендарен ракометар, Кире Лазаров во ексклузивно за босанскиот медиум „Независни новини“ даде одговор на неколку прашања меѓу кои и тоа каде ќе ја...

„Кралевите“ остануваат „Кралеви“: Реал повторно се искачи на врвот

Екипата на Реал Мадрид ја доби битката со Манчестер Јунајтед на последното рангирање кога се во прашање највредните клубови во светот. „Кралевите“ имаат вредност од 1,42 милијарди фунти, тимот...

Популарно