18.6 C
Скопје
недела, јуни 16, 2019
Tags спор за името

Ознака: спор за името

Нимиц ќе даде предлог за името, тврдат грчки медиуми

Посредникот на ОН во спорот за името Метју Нимиц на средбата со претставниците на Грција Адамантиос Василакис и на Македонија Васко Наумовски закажана на...

Популарно