24 C
Скопје
недела, јули 5, 2020
Tags СП 2018

Ознака: СП 2018

Чудесни фотографии: Најдобрите моменти од спектакуларниот пречек на Модриќ и соиграчите...

Незаборавна прослава припремија во Задар за своите сограѓани кои беа дел од репрезентацијата на Хрватска. Лука Модриќ, Даниел Субашиќ, Шиме Вршаљко и Доминик Ливаковиќ,...

Карлеуша не издржа- удри по хрватските репрезентативци во нејзин стил (ФОТО)

Репрезентацијата на Хрватска вчеравечер во центарот на Загреб на спектакуларен начин го прослави освојувањето на сребрениот медал на Мундијалот во Русија. Хрватска беше поразена во...

Колинда го однесе Путин во хрватската соблекувална, а кога влезе кај...

Вчера сите ја видоа непријатната ситуација со чадорите, кога единствено хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ остана сама на дождот, додека за Владимир Путин и...

Франција е светски шампион: Лука Модриќ е најдобар играч на Мундијалот

Дојде крајот и на 32 дводневниот фудбалски спектакл, Франција е новиот светски шампион во фудбал! Целиот Балкан посакуваше Хрватска да се искачи на тронот, но...

Бронзата за Белгија, Англија се враќа дома без медал

Во претпоследниот дуел од Светското фудбалско првенство 2018, селекцијата на Белгија попладнево ја победи Англија со 2:0 и го освои третото место. До бронзата Белгија...

Интересен факт: На последните четири финалиња на Мундијалите има голман кој...

Интересен факт ни пренесе медиумот „ЕСПН“ кој вели дека на финалињата во 2006, 2010 и 2014 година бранеле голмани кој одреден период го чувале...

ВИДЕО: Лемурите во скопската Зоо прогнозираа кој ќе биде светски шампион

Лемурите во скопската Зоолошка градина се приклучија кон низата разни животни прогнозери за Светското првенство. Лемурите избраа една од двете кутии со храна оставени во...

Полуфиналето го вети по гаќички, финалето без- хрватската пејачка се соблече,...

Хрватската пејачка Жанамари Перчиќ на фудбалската репрезентација на Хрватска и вети дека доколку ти се пласираат во финалето на СП ќе ги соблече гаќичките. По...

Хрватска во историско финале на Светското првенство

Голот на Марио Манџукиќ постигнат во 108-та минута од првото продолжение и донесе победа на Хрватска од 2-1 против Ангија, во полуфиналето на Светското...

Сибирскиот тигар предвиде дека Хрватска ќе игра во финалето (ВИДЕО)

Познатиот сибирскиот тигар од Зоолошката во Краснојарск предвиде- Хрватска ќе ја победи Англија и ќе игра во финалето на Светското првенство во фудбал.

Популарно