35 C
Скопје
вторник, август 4, 2020
Tags СП 2017

Ознака: СП 2017

ВИДЕО: Цепелинот на Лазаров и Манасков е најубав гол на СП...

ИХФ ги објави најубавите 10 голови од светското првенство во ракомет кое заврши пред неколку дена во Франција. Се разбира, можеби и очекувано, цепелинот на...

ЛАЗАРОВ ОСТАНУВА КРАЛ НА СТРЕЛЦИТЕ: Неговите 50 голови на само шест...

Македонската ракометна гордност, Кире Лазаров е најдобриот стрелец на 25.Светско првенство во Франција. Со 50 гола на шесте натпревари што ги одигра македонската репрезентација...

СП 2017: „Експертите“ ја одбранија светската титула, Норвешка не беше дораснат...

Доминацијата на Франција во светскиот ракомет продолжува. „Експертите“ во финалето на Светското првенство на домашен терен одигра маестрално сосема заслужено убедливо ја победи Норвешка...

ИМ ГО ЗЕМАА МЕДАЛОТ ОД РАЦЕ: Словенците се вратија од минус...

Словенците со 31-30 ја победија Хрватска и го освоија бронзениот медал на Светското ракометно првенство во Франција.  Веселин Вујовиќ го надмуди Желко Бабиќ и Словенија за...

СП 2017: Хрватска ќе се обиде да ја надигра Норвешка и...

Ракометарите на Хрватска по шести пат вечерва ќе играат полуфинале, додека нивниот ривал Норвешка го игра своето прво. Хрватската репрезентација има една шампионска титула од...

Манасков скинал мускул и предвреме го заврши шампионатот во Франција

Дејан Манасков предвреме го завршува својот настап на Светското ракометно првенство во Франција. Иако, првичните информации од Мец, беа смирувачки, сепак последната вели дека Манасков...

Лазаров најдобар стрелец во досегашниот дел од Мундијалот во Франција

Покрај тоа што постигна над 1.000 голови во репрезентативниот дрес, Кирил Лазаров е најдобар стрелец во досегашниот дел од ракометното Светско првенство во Франција. Македонскиот...

СП 2017: Словенија и Тунис може да решат за пласманот на...

На Светското првенство во Франција денеска се играат натпреварите од седмиот ден со што ќе биде комплетирано третото коло и ќе се одиграат првите...

СП 2017: Македонија против Словенија ја има првата шанса за осминафинале

Машката ракометна репрезентација на Македонија попладнево во дуелот со Словенија ќе ја има првата можност да обезбеди пласман во осминафиналето на Светското првенство во...

Популарно