10 C
Скопје
петок, јуни 5, 2020
Tags Совети

Ознака: Совети

Совети за сите мајки: Чувајте се поради децата, никој нема да...

Чувајте го вашето здравје. Стресот, брзата исхрана, физичката неактивност порано или подоцна ќе си го земат својот данок. Најдете време за себе, за одмор,...

18 начини да престанете да се чувствувате осамено

Иронијата е тоа што постојано се „поврзуваме“ со сè повеќе луѓе на социјалните мрежи, но истовремено се зголемува бројот на оние коишто се чувствуваат...

Владата на СДСМ наместо да го спречи бркањето на работници, таа...

Животната егзистенција на работниците повторно е на удар од страна на власта и економскиот тим на владата на СДСМ. Имено, откако работниците цел месец се...

Со коронавирусот се појави епидемија на страв и анксиозност: Психијатарот Хаџи-Ангелковски...

Психијатарот Ѓорѓи Хаџи-Ангелковски во интервју за порталот Курир.мк говори за големите проблеми со кои македонските граѓани се соочуваат во овој период кога владее епидемија...

7 совети како да го сочувате вашиот брак во време на...

За време на самоизолацијата многу бракови можат да бидат загрозени поради тоа што партнерите целото време го поминуваат заедно. Луѓето кои се подолго време во...

КОРИСНИ СОВЕТИ: Како правилно се дезинфицира и чисти внатрешноста од автомобилот...

Пандемијата на коронавирусот која моментално го тресе цел свет и добар дел од човештвото го држи во паничен страв, на луѓето им одржа лекција...

ВИДЕО: Д-р Жан Митрев со препораки за борба против коронавирусот, еве...

Доктор Жан Митрев препорачува на свежото време никако не треба да се излегува по надвор, бидејќи свежото време на вирусот му го олеснува патот...

Епидемиолозите советуваат: Дали е дозволено да одиме на прошетка додека трае...

Во овие тешки околности се поставува прашањето дали треба да одиме и да трчаме во природа. Физичката активност на отворено е пожелна затоа што...

Груевски со совети за Владата: Неколку искуства, анализи и идеи како...

Поранешниот премиер на Македонија, Никола Груевски во текст објавен на Фејсбук сподели неколку искуства, анализи и идеи за ситуацијата со коронавирусот. Текстот ви го...

ВИДЕО: Мора да го слушнете „експертот“ за коронавирус кој е човек...

Бранимир Несторовиќ по професија е специјалист пулмолог и работи во детската клиника во Белград. Човек од доверба на претседателот Александар Вучиќ, Несторовиќ на прес-конференција...

Популарно