12.4 C
Скопје
вторник, јуни 2, 2020
Tags Сонцето од Кутлеш

Ознака: Сонцето од Кутлеш

Командир назначен од Спасовски бара казни за десетици граѓани поради поставување...

Десетици граѓани на селото Мождивњак во Крива Паланка добиле покани за информативен разговор во врска со поставувањето на знаме со „Сонцето од Кутлеш“ на...

Искрен или од мака – Максим Димитриевски го осуди брусењето на...

Како истакнати функционери на СДСМ од големи поддржувачи на договорите со Грција и Бугарија одеднаш станаа критичари на истите? Максим Димитриевски, градоначалникот на Куманово кој...

Наместо Крст, сонце од Кутлеш!

Над влезната врата на многу цркви во Македонија се наоѓа претставата Успение на Пресвета Богородица. Богородица лежи на одарот, опкружена со апостолите, а Исус...

Албанско или српско знаме не се забранети, но според СДСМ, сонцето...

Претседателката на Советот на општина Куманово, Атина Мургашанска, го спроведува на дело тоа што го наметна Зоран Заев. Македонското знаме, со сонцето од Кутлеш,...

Не е лажна вест, Сонцето од Кутлеш заблеска на Школка во...

Сонцето од Кутлеш заблеска на Школка во Градски Парк. Конечно е решена дилемата дали го има или го нема Сонцето од Кутлеш на Школка. Дел од...

Македонски манифест: Ништењето на 16-зрачното сонце е фашизам и варварство

Здружението „Македонски манифест“ испрати јавно обраќање до премиерот и владата и порача: НИШТЕЊЕТО НА ШЕСНАЕСЕТЗРАЧНОТО СОНЦЕ Е ФАШИЗАМ И ВАРВАРСТВО Премиере и господо од криминалната...

Битолчанецот со контра акција на владината го вратил Сонцето од Кутлеш...

Битолчанецот Горан Божиновски, за кого завчера пишувавме дека го враќа Сонцето од Кутлеш на иструганите шахти во градот во акцијатана Владата за отстранување на...

ФОТО: Некст Тајм го истакнаа знамето од Кутлеш на својот настап...

Популарното дуо „Некст Тајм“ уште еднаш предизвика лавина од реакции на социјалните мрежи, по својот нов настап, во кој повторно ја освоија публиката. На својот...

ФОТО: Битолчанец го враќа Сонцето од Кутлеш на капаците – АЈ...

Откако пред неколку дена започна и бришењето на симболот на поранешното знаме – Сонцето од Кутлеш од обележјата на јавните институции, објекти и јавните...

Владо Јовановски за Ѕвездата од Кутлеш: Брусејќи ја, само ја гланцаат!...

Македонци, Тоа што ја бришат ѕвездата од Кутлеш, дури и од шахтите, ич да не ви чуе ….. Не е така како што изгледа...

Популарно