17 C
Скопје
четврток, јуни 4, 2020
Tags Сонце

Ознака: Сонце

Отец Ивица Тодоров: СОНЦЕ СИЛНО ГРЕЕ!

СОНЦЕ СИЛНО ГРЕЕ! ОД ДЕН ВО ДЕН старото државно знаме на Република Македонија со формата на СОНЦЕ - во иста или приближна форма со векови...

Колумна на Наде Проева: Идентитетот е сонце, а за сонцето-идентитет не...

За некои теми, особено ако се „наметнати“ од нашиот источен сосед, гревота е да се троши време, зашто за да се напишат очигледните аргументи...

ФОТО: Дожд и сонце подеднакво, но и снег – Метео за...

Иако во текот на зимата немавме снег, снегот дојде веднаш по почетокот на пролетта, но повторно нè изненади и нè „нападна“ во месец април...

Сонце и дожд – метеоролозите соопштија какво ќе биде времето цела...

Во текот на следните денови, нашата територија ќе биде под влијание на потопла воздушна маса од југ. Сето ова ќе услови понатамошен пораст на...

Град Скопје го премачка сонцето од „Школка“ (ФОТО)

Откако беше нацртано знамето на кутлеш во градскиот парк на „Школка“ Град Скопје експресно реагираше и повторно ја искречи „Школка“. Извор: булевар.мк

Денеска сончево и топло, за време на викендот не планирајте ништо-...

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Утринската температура ќе се...

Високи температури и голем УВ индекс, избегнувајте непотребно излегување надвор

Денес според метеоролозите не очекува вистинско летно време. Според управата за хидрометеоролошки работи во Македонија времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална...

Времето денес: Сончево со температура до 31 степен

Врeмето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Попладне облачноста ќе се зголеми, а во западните делови ќе...

Изгорениците од сонце се ноќен кошмар: Еве како едноставно да се...

Освен убав и исончан тен, сонцето понекогаш може да нѝ ‘пружи’ и изгореници, особено ако не се придржуваме на добро познатите правила за заштита. -Изгорениците...

(Фото) Линдзи Вон го прошета новиот дечко – Еве што правеа...

Американката Линдзи Вон неодамна стави крај на својата богата скијачка кариера и одлучи да се посвети на уживање во животот. Пензионерските денови ги троши на...

Популарно