23 C
Скопје
понеделник, јули 6, 2020
Tags Сон

Ознака: Сон

Колумна на Ламбе Арнаудов: НЕМОЈ ДА МУ ГО ЗЕМАТЕ СОНОТ НА...

Глупавите луѓе постојат на светот за да ги засрамат мудрите, само што при тоа мудрите и понатаму остануваат мудри, а глупавите стануваат уште поглупави. Толку...

Виц на денот: Скапиот сон на сопругата

Се буди сопругата и со насмевка му кажува на сопругот: - Срцка, сонував дека сум си купила штикли од 150 евра. А тој изненаден брзопотезно...

Храна која ќе ви помогне подобро да спиете

Храната е лек доколку се консумира умерено и во вистинско време се консумираат соодветни намирници. Наша препорака е намирниците да се консумираат 2 часа минимум...

СОНК не се откажува од штрајк на првиот училишен ден, Адеми...

Наставниците бараат зголемување на платите од 25%, во спротивно во понеделник нема да почне учебната година. Министерот Арбр Адеми, пак, апелира до наставниците да се...

Колку време ви е потребно да спиете според годините (ФОТО)

Познато е дека квалитетниот сон игра улога во оддржување на нашиот организам, оддржување на нормална тежина, заштита од настинка, па и чување на „здравиот...

Зошто понекогаш се штрекнувате во сон?

Сигурно барем еднаш досега ви се случило нагло да се штрекнете додека заспивате. Ако не сте ја знаеле причината за таа појава, станува збор...

Чудо во Сушево: На сон и се јавил Св. Георгиј со...

Во 2005 година Дубравка Делева, од Сушево, била на смртна постела, нејзините најблиски го очекувале најлошото, кога на сон и се јавил Св. Георгиј...

Не ги успивајте преку ден децата поголеми од 2 години, експертите...

Според Националната фондација за спиење, децата постари од две години треба да спијат од 10 до 13 часа во текот на денот. Но едно истражување...

Што да направите за ви да делува утринското кафе?

Утринското кафе на многумина им е единствен начин успешно да ги отворат очите и да го започнат новиот работен ден, но и тој учинок...

ФОТО: Погледнете колку време ви е потребно да спиете според годините

Познато е дека квалитетниот сон игра улога во оддржување на нашиот организам, оддржување на нормална тежина, заштита од настинка, па и чување на „здравиот...

Популарно