17 C
Скопје
понеделник, јуни 25, 2018
Tags Солун

Ознака: Солун

Споменикот на Александар Македонски ќе се сели во Солун или ќе...

Спомениците на Александар Македонски и Филип Втори, кои се наоѓаат во центарот на Скопје, ќе бидат преместени во Солун, согласно договорот постигнат меѓу премиерите...

(ВИДЕО) Солун поплавен – улиците претворени во река, во тек спасување...

Силно невреме проследено со грмотевици, град и силен ветер попладнево го погоди Солун. Поради невремето, градската противпожарна служба добила повеќе од 300 повици за...

Димитров и Коѕијас разговарале за комбинации од потешките прашања

Шефовите на дипломатиите на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на маргините на денашната квадрилатерална средба во Солун истражувале опции и комбинации...

Димитров, Коѕијас, Захариева и Бушати на средба во Солун

Во Солун вечерва почнува третата квадриталерална средба на министрите за надворешни работи на Македонија, Грција, Албанија и Бугарија. Теми на состанокот се: Интеграцијата на...

Да одиш во Скопје да бидеш градоначалник – Грците побараа оставка...

Група од околу 70 лица, според солунските медиуми, се собра денеска пред зградата на општина Солун и побара оставка од солунскиот градоначалник, Јанис Бутарис,...

Бутарис: Размислувам за преименување на аеродромот „Македонија“ – туристите кога слетуваат...

Градоначалникот на Солун Јанис Бутарис изјави дека треба да се размисли за промена на името на солунскиот аеродром „Македонија“. – Не велам дека треба да...

НОВА НЕСРЕЌА: Двајца Македонци повредени во Солун, девојка е во критична...

Автомобил удри тројца пешаци во Солун, при што тројца се пренесени во болница со тешки повреди, објави грчка Та Неа. Сообраќајната полиција соопшти дека сообраќајката...

Градоначалникот на Солун: Никој не ни го краде идентитетот, луѓето не...

Градоначалникот на Солун, Јаснис Бутарис изјави дека Грците се слабо информирани и не разбираат дека Скопје нема да им го украде идентитетот ако името...

Бутарис: Прашањето за името излезе од колосек поради глупостите на политичарите

Глупостите на политичарите, според солунскиот градоначалник Јанис Бутарис се „виновни“ што, како што вели „прашањето за името излегло од колосек“. Тој во интервју за...

Ефтов за новогодишната прослава на Заев во Солун: Која е оваа...

Новинарот Васко Ефтов реагира на неофицијалната посета на премиерот Зоран Заев кој новогодишните празници ги помина во Солун. Тој на својата страна на Фејсбук...

Популарно