-6 C
Скопје
недела, февруари 23, 2020
Tags сок

Ознака: сок

Секое утро почнувајте го со сок од ѓумбир

Ѓумбирот е еден од најпопуларните зачини на светот, особено во Азија. Содржи состојки кои поседуваат аналгетско и антиканцерогено делување и е одличен за подобрување...

Појдете на сок во Аеродром – сите да му помогнеме на...

Две дечиња продаваат сок на тревник во Аеродром, зад Прв центар, за да соберат пари за лекување на болно другарче. Свесни се дека нивниот...

Направете си сок од домати, еве за што ќе ви помогне!

Доматот е многу застапен на нашите трпези. Но, дали знаете дека тој помага во намалувањето на крвниот притисок? Според новото истражување, една чаша сок од...

Не ги нарачувајте: Овие пијалоци во кафулињата се преполни со бактерии

Пијалоците што ги нарачуваме по кафетериите не се секогаш чисти. Така, според едно истражување најмногу бактерии се кријат во чаша вода или газиран сок со...

Природен сок кој прави чудо кај жените: Ја стеснува половината и...

Освен што го стеснува струкот, овој сок на жените ќе им ги зацврсти градите. Сите сакаме да имаме здраво и цврсто тело. Значи, ако сте...

Со децении е хит во светот: Овој сок го закрепнува целиот...

Се работи за мешавина од цвекло и морков, а ако ви станува мака уште на самата помисла на оваа комбинација, не сте единствени. Веќе со...

Секој ден нека ви започне со овој сок, дознајте кои се...

Во морето од модерни намирници и диетални суплементи забораваме на основната храна која треба да ја имаме дома. Морковот е дел од неа. Дознајте кои...

Зошто треба да пиете сок од цвекло секој ден?

Постојат повеќе причини, поради кои сокот од цвекло треба да почнете да го користите при секојдневната исхрана. Цвеклото содржи каротеноиди кои се многу поволни за...

Црвен напиток кој го топи целулитот, а многу е вкусен

Во истражуавњето учествувале 19 жени на возраст помеѓу 25 и 48 години и во текот на 90 дена секојдневно консумирале по 100 мл. сок...

Сок од калинка за мажите со рак на простатата

Сокот од калинка, кој од порано е познат како силен антиоксидант, може да го забави развојот на рак на простата кај луѓето кои веќе...

Популарно