0.1 C
Скопје
понеделник, декември 16, 2019
Tags Снег

Ознака: Снег

СНЕГОТ НИКАКО ДА ПРЕСТАНЕ ДА ВРНЕ: Зимската идила веќе пристигна на...

Вечерва снег врне речиси на сите повисоки места во земјава.Откако попладнево забеле македонскиот град Крушево, а снегот направи и проблеми на планинските премини Ѓавато...

Вечерва внимавајте на овие патни правци: Вее снег без престан во...

Сообраќајот на државните патишта низ земјава се одвива по влажни коловози. Снег со слаб интензитет провејува во Крушево и на планинските премини Ѓавато и...

Метеоролозите за денес најавуваат снег, еве каде ќе има обилни врнежи

Претежно облачно време со врнежи од дожд, а на планините од снег особено попладне ќе имаме денес, според предвидувањата на метеоролозите. Во текот на ноќта...

МЕТЕО: На планините снег, најмногу на Маврово

На планините од утринава има снег. Најмногу снег има наврнато во Маврови Анови 11 сантиметри, додека во Берово снежната покривка изнесува осум сантиметри и...

Снегот ги направи првите проблеми во Македонија: Во моментов има заглавени...

Прогнозите за снег конечно се остварија во Македонија. Во овие моменти на превојот Стража врне снег, додека според фотографиите на социјалните мрежи веќе има и...

Утринска магла и минусни температури, за утре најавен првиот снег

Сончево со умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини ќе биде времето денес. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе...

Облечете се потопло, доаѓа зима: Од утре многу студено време, од...

Дневните температури од утре ќе бидат значително пониски, а утринските на повеќе места ќе се спуштат под или околу нулата. Во понеделник ќе има променлива...

Снегот пристигна во Македонија

Снегот пристигна на Пелистер и во ски центарот Нижеполе – објави порталот “babambitola.mk”. Извор: република.мк

ИДНАТА НЕДЕЛА СНЕГ ВО МАКЕДОНИЈА: На оваа временска прогноза најмногу ќе...

Времето во Македонија овие денови е претежно облачно и со врнежи од дожд, но она што го најавува „AccuWeather“ во декември речиси најмногу ќе...

Наскоро доаѓа декември и не очекува пресврт во времето- особено подгответе...

Според порталот „AccuWeather“ декември ќе биде благ со температури кои се нешто над просекот за овој период од годината, но голема е веројатноста дека...

Популарно