7.5 C
Скопје
понеделник, февруари 17, 2020
Tags Смртност

Ознака: Смртност

Експертите велат: Новите истражувања говорат дека и умерената конзумација на алкохол...

Анализата на податоците од 600.000 луѓе утврди дека конзумирањето на пет од десет алкохолни пијалоци неделно може значително да го скрати живототм, односно да...

Министерот Филипче со скандалозна изјава: Mајките се виновни за смртноста на...

Министерот за здравство Венко Филипе излезе со изјава во кој ги обвини мајките дека тие во најголема мера биле виновни за смртноста на новороденчињата. -Кога...

Популарно