19 C
Скопје
недела, јуни 7, 2020
Tags Смилковско

Ознака: Смилковско

Лекари од судска медицина открија грозоморни детали за петкратното убиство кај...

–Со задоцнување од еден ипол час во Кривичниот суд почна рочиштето за случајот „Монструм“ на СЈО. Причина за пролонгирањето беше вклучениот аларм во новата...

Дали власта подготвува терен со Законот за амнестија да ги опфати...

Помирување без помилување, повтори премиерот Зоран Заев во изјава дадена вчера. Помирување ќе има во Собранието, а координативното тело ќе работи на севкупно помирување,...

Анализа: Заев знаел за поврзаноста на Бејта со „Монструм“, а го...

Јавноста не престанува да се бранува после сведоштвото на родителите на убиените деца на Смиљковско Езеро на Велики четврток во 2012 година. Горан Наќевски, таткото...

Популарно