-6 C
Скопје
недела, февруари 24, 2019
Tags Сместување

Ознака: Сместување

Каснат списоците за сместување во студентските домови: Студентите револтирани, сред сесија...

Студентите гневни и револтирани од состојбите во образованието во Република Македонија, последниот случај за кои тие се изреволтирани е доцнењето на списоците за сместување...

Еве како се движат цените за сместување во Охрид, Дојран и...

Езерскиот туризам во Македонија е во подем, а годинава се очекува да се срушат сите рекорди по бројот на гости и ноќевања. Во моментов...

Владата сака да го скрати правото на референдум, по секоја цена...

Поранешниот претседател на Чешка, Вацлав Клаус, смета дека актуелниот бран на бегалци претставува голема опасност и според него, европските земји треба да преземат мерки...


Популарно