19 C
Скопје
петок, август 7, 2020
Tags Сложено име

Ознака: Сложено име

Ѕанакопулос: Новото сложено име ПЈРМ треба да биде и уставно име

Новото договорено сложено име треба да биде и уставно име на соседната земја, рече портпаролот на грчката Влада и министер без ресор на Грција,...

Ѕанакопулос: Работиме на договор за сложено име, предуслов е уставна ревизија...

Работиме во насока да се постигне договор за сложено име што ќе важи за сите и за севкупна употреба, за што предуслов е уставна...

Ципрас: Предуслов е промена на Уставот, за сложеното име навистина да...

Сложено име и за надворешна и за внатрешна употреба, за кое треба уставна промена и повлекување на секакви сомнежи за иредентистички ставови, е рамката...

Популарно