-1.9 C
Скопје
вторник, јануари 21, 2020
Tags Слобода

Ознака: Слобода

ВМРО-ДПМНЕ: Заев донесе слобода за криминалците, а страв за граѓаните –...

Зоран  Заев е главата на криминалниот октопод. Зоран Заев го пушти на слобода Жан Железарски, кој наместо да биде во затвор рекетира, се заканува...

Мијалков на слобода – излегува од куќен притвор

Ексшефот на тајната полиција, Сашо Мијалков излегува од куќен притвор, што го издржуваше за предметот„Титаник 2“, по изрекувањето на пресудата.Истекоа 60 дена од изрекувањето...

Терористите преку Пендаровски си ја купуваат нивната слобода!

Заканите на социјалните мрежи кон ВМРО ДПМНЕ, од Мухамед Красниќи, алијас Командант Малишева не престануваат. Имено, Командант Малишева кој беше обвинет од кумановската група,...

Орце Камчев пуштен на слобода

Бизнисменот Јордан Камчев, Цветан Панделески и Ненад Јосифовиќ, осомничени во истрага на СЈО „Империја“, денеска излегуваат од куќен притвор, по одлука на Врховниот суд....

ОД СЕЌАВАЊАТА НА ВНУКАТА НА ДАМЕ ГРУЕВ: Да беше жив дедо...

Неговите браќа Георги и Фидан, и сестрата Доља, со децении имале проблеми со разните окупаторски власти во Македонија, единствено затоа што биле роднини на...

Во Скопје лице лишено од слобода

На 09.12.2018 година околу 14,30 часот во Скопје од слобода е лишен Ј.С.(30) од Скопје. Лицето се барало за издржување на казна затвор во времетраење...

Само оној кој ризикува е навистина слободен

Кога се смеете, ризикувате луѓето да ве сметаат за луд. Кога плачете, ризикувате да ве наречат сентиментален. Кога ќе се отворите пред некој друг, ризикувате да...

Отец Ивица Тодоров: РОПСТВО во име на „СЛОБОДАТА“

РОПСТВО во име на „СЛОБОДАТА“ (за нашето отуѓување од вистината, вредноста и смислата) Е да, често пишувам за процесот што го одржува и пропагира „структурата“...

Еден од обвинетите во случајот за Села ослободен, еден обвинет пренесен...

Еден од обвинетите за обид за убиство на Зијадин Села, Сашо Сенков е ослободен од обвинение. Обвинителот се откажа од обвинението за него и...

Укинати притворите на Едмонд Темелко и Оливер Поповски

Укинат е притворот на екс началникот во МВР Оливер Поповски кој е обвинет за настаните од 27 април 2017 година во Собранието на Република...

Популарно