10 C
Скопје
петок, јуни 5, 2020
Tags Слобода

Ознака: Слобода

Јовановски: Ослободете ги македонските патриоти, кои се бореа за слободна, независна...

Ослободете ги невино затворените луѓе, oслободете ги македонските патриоти, кои се бореа за слободна, независна и унитарна Македонија, порача Владо Јовановски. Македонија, како заедничка куќа...

Колумна на Слободан Томиќ: Правда за праведните, слобода за Уставобранителите пред...

Тој што некому неправда нанесува, е понесреќен од оној што ја трпи, вели Демокрит. Во книгата на мудростите, Соломон запишал: Лошите луѓе не ја...

Елитни ресторани и скапи штикли не се луксуз – Вистински луксуз...

Не е луксуз да имаш скапа шминка и штикли, да одиш во елитни ресторани. Вистински луксуз е да живееш онака како што сакаш. Во...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев донесе слобода за криминалците, а страв за граѓаните –...

Зоран  Заев е главата на криминалниот октопод. Зоран Заев го пушти на слобода Жан Железарски, кој наместо да биде во затвор рекетира, се заканува...

Мијалков на слобода – излегува од куќен притвор

Ексшефот на тајната полиција, Сашо Мијалков излегува од куќен притвор, што го издржуваше за предметот„Титаник 2“, по изрекувањето на пресудата.Истекоа 60 дена од изрекувањето...

Терористите преку Пендаровски си ја купуваат нивната слобода!

Заканите на социјалните мрежи кон ВМРО ДПМНЕ, од Мухамед Красниќи, алијас Командант Малишева не престануваат. Имено, Командант Малишева кој беше обвинет од кумановската група,...

Орце Камчев пуштен на слобода

Бизнисменот Јордан Камчев, Цветан Панделески и Ненад Јосифовиќ, осомничени во истрага на СЈО „Империја“, денеска излегуваат од куќен притвор, по одлука на Врховниот суд....

ОД СЕЌАВАЊАТА НА ВНУКАТА НА ДАМЕ ГРУЕВ: Да беше жив дедо...

Неговите браќа Георги и Фидан, и сестрата Доља, со децении имале проблеми со разните окупаторски власти во Македонија, единствено затоа што биле роднини на...

Во Скопје лице лишено од слобода

На 09.12.2018 година околу 14,30 часот во Скопје од слобода е лишен Ј.С.(30) од Скопје. Лицето се барало за издржување на казна затвор во времетраење...

Само оној кој ризикува е навистина слободен

Кога се смеете, ризикувате луѓето да ве сметаат за луд. Кога плачете, ризикувате да ве наречат сентиментален. Кога ќе се отворите пред некој друг, ризикувате да...

Популарно