18 C
Скопје
среда, јули 8, 2020
Tags Следење

Ознака: Следење

Героски: Заев следел поединци и се плашел од маргиналци, ова се...

Фактите се факти, има опеартивна активност водена со сите нишани, а цел е да се следи една група кои тогашната власт на Зоран Заев...

ВИДЕО: Палевски објави документи од УБК – Заев и Спасовски незаконски...

Љупчо Палевски на прес-конференција открива дека во период пред референдумот биле прислушкувани и следени, новинари, политичари и активисти на движењето „Бојкотирам“. Кодното име на операцијата...

Колумна на Џејсон Мико: Сакате Владата да ве следи? Имаме апликација...

„И ќе направи на сите – мали и големи, богати и сиромаси, слободни и робови – да им се стави белег на десната рака...

Откако ги зел парите од Камчев, Боки 13 се јавил кај...

Бојан Јовановски и Зоран Милевски се сомневале дека се следени, откако ги зеле парите од бизнисменот Орце Камчев, пишува „А1он“. Како што објави А1он повикувајќи се...

ЏЕЈМС БОНД ОД МУРТИНО: Каква држава, таков и Џејмс Бонд (ФОТО)

My name is Zaev! Trajce Zaev… Англичаните си го имаат Џејмс Бонд, агентот 007 со licence to kill. Ние, ете, си го имаме Трајче Заев,...

ЕКСКЛУЗИВНО: Роднина на Заев со Бентли го следел Мицкоски додека тој...

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска реагираат на информацијата која се појави на одредени портали за наводен престој на претседателот на партијата Христијан Мицкоски во Будимпешта, Унгарија. „Претседателот...

Пендаровски пријавил во МВР дека го следеле тајни служби

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски вечерва во СВР Скопје пријавил дека бил следен од тајни служби блиски до опозицијата, јави порталот МКД.мк. Денеска од МВР изјавиле...

Пендаровска: Ме следат странски служби 24 часа! Блиски се до опозицијата!

24 часа мене, а веројатно и моето семејство, ме следи странска разузнавачка служба блиска до наша голема опозициска партија. За 10 дена неколку пати...

ВИДЕО: Закерберг призна – Фејсбук ве следи дури и ако немате...

Фејсбук ве следи дури и ако немате профил на оваа мрежа, откри основачот на компанијата Марк Закерберг на вториот ден од сослушувањето во американскиот...

Ковач: Македонските власти преку Вибер следат каде се движите и сè...

Македонскиот активист Златко Ковач кој живее во Вашингтон тврди дека македонските власти ги прислушуваат своите граѓани преку апликацијата Вибер. -Ако имате инсталирано Viber, хунтата на...

Популарно