13 C
Скопје
среда, јули 8, 2020
Tags Слаѓана Митовска

Ознака: Слаѓана Митовска

Митовска кон Ацевски: Која е улогата на заменичката кога веќе ја...

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката...

Митовска до СДСМ: Зголемување од 100 денари не значи зголемување на...

Слаѓана Митовска пратеник од редовите на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ рече дека СДСМ допринесе само минимално зголемување од 100...

Митовска: Владата не направи ниту една вистинска реформа во системот на...

Слаѓана Митовска пратеничка од ВМРО ДПМНЕ на собраниската седница кажа дека системот на социјална заштита не претрпел ниту една вистинска реформа со која ќе...

Митовска: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска поднесе амандмани за подобрување на...

Сведоци сме дека голем број на важни реформски закони целиот изминат период се носат по скратена постапка, а за истите е потребна широка дебата...

Митовска до Филипче: Немате визија што треба да направите, ниту знаете...

Слаѓана Митовска, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За подобра Македонија“, на денешната седница рече дека не е задоволна од одговорот на министерот Венко Филипче. -Овој...

Митовска: СДСМ ветуваше социјална парична помош од 200 евра, а со...

За законот за социјална заштита треба да имаме измени кои што ќе допринесат за подобар живот на лицата со попреченост, а во предложениот закон...

Митовска: Надоместокот за трето дете како демографска мерка даде резултати, во...

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Слаѓана Митовска, во синоќешното издание на дебатната емисија „Економски магазин“ на Алсат телевизија разговарајќи за најновите законски решенија кои што министерството...

Митовска: Заев ништо не реализира, откако е премиер само лаже

„Aјде да се соочиме на избори, па граѓаните нека кажат дали се за овие крупни промени што се прават како што вели СДСМ“, повика...

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата поднесоа законски измени за зголемување...

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и колицијата денеска во Собрането на Република Македонија ќе поднесе предлог закон за изменување на Законот за пензиско и инвалидско...

Митовска: Иако и според ДИК имавме неуспешен референдум, сепак СДСМ насилно...

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Слаѓана Митовска во емисијата „Отворено“ на ТВ Алфа изјави дека власта намерно го злоупотреби Деловникот и спогодбата со Грција ја разгледуваа...

Популарно