17.9 C
Скопје
вторник, септември 17, 2019
Tags Скопје

Ознака: Скопје

Загаденоста во Скопје ја побива парадоксалната изјава на Макрадули дека градот...

Во Скопје не се дише ни лето ниту пак во зимо. Загаденоста на воздухот во главниот град веќе со недели е загаден, а властите не...

Детали за настанот за кој зборува цела Македонија: Кого уапси полицајката...

На 05.07.2019-та во 12:45 часот во Полициската станица Центар од полициска службеничка од СВР Скопје на Кеј Димитар Влахов, под мостот „Око“ бил  приведен...

За власта и Шилегов не важат законите: Работници и на +40...

Социјалните мрежи се преполни со коментари и критика кон властите кои се изживува со работниците среде топлото време во Скопје. Имено овие денови Македонија ја...

Две лица тешко повредени: Во Скопје вчера казнети 58 возачи за...

Две лица се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно осум сообраќајки во текот на вчерашниот ден. Во три сообраќајки со полесни...

Стана ли Скопје небезбедно за живеење? Потресно сведоштво на девојка чие...

Стана ли Скопје небезбедно за живеење? Илјадници корисници на Фејсбук го поставува ова прашање на социјалните мрежи откако вчера девојка од Скопје раскажа потресно...

ВИДЕО: Мигрант се обидел да силува девојчиња во Скопје

Средовечен маж кој се преставува како емигрант среде бел ден се соблекува гол, сексулано вознемирува девојчиња, манијачи по влезови, напаѓа и краде златен накит...

„Парада на гордоста“ денеска во Скопје – еве ја агендата

Денеса се одржува првиот Скопје Прајд. Организаторите ја известуваат јавноста за детали околу агендата на настанот. 11.00-11.45 - Пристигнување на учесниците во паркот Жена Борец 12.00-13.00...

СКОПЈЕ СЕ ГУШИ: Денес енормно висока загаденост во центарот на градот,...

Во Скопје не се дише ниту во лето иако властите на чело со градоначалникот Петре Шилегов и Министерството за животна средина тврдеа дека тоа...

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: Пет годишно девојче се удави во базен во...

На 26.06.2019 година околу 21.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во базен на угостителски објект во Скопје паднало петгодишно девојче, кое со...

Од работа веднаш одете си дома- Скопје зафатено од големо невреме!

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром. Невремето се приближува кон Центар и Карпош. Според УХМР...

Популарно