2.6 C
Скопје
петок, април 3, 2020
Tags Скопје

Ознака: Скопје

„Мистериозно“ слетување на затворениот аеродром во Скопје: Што донесе карго авионот...

На затворениот аеродром Скопје на 19 март „мистериозно“ слетал авион од Виена – објави порталот „Лидер“. И покрај тоа што авионот слетал на аеродромот...

„До 100 евра ли ви дојде мизерии?“: Син на пратеничка од...

Син на пратеничката од СДСМ доби награда од градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов за седење дома. Оваа фотографија на Петар Прентовиќ е победник на вчерашниот...

Четворица скопјани се новозразени со коронавирус, сега бројката е 35

Министерството за здравство информира дека денешната бројка на заболени со коронавирус во земјата – состојба до 12.00 часот е 35. Утрово на коронавирус се...

Шилегов: Градскиот инспекторат со рекордни резултати во 2019 година

Постапувањето на комуналната инспекција по барања на граѓани е зголемено за 134 проценти, односно од 82 барања во 2018 година на 192 барања во...

Дурловски: Со вчерашното невреме не беа оштетени објектите што СДСМ ветуваше...

Невремето кое синоќа го зафати Скопје и штетите од него во текот на целиот ден беше причина за преписки меѓу власта и опозицијата. Но, за...

ФОТО: Шилегов се колнеше во реконструкцијата на средното хемиско училиште, а...

Кровната конструкција на училиштето е речиси целата откорната, а утринава е загрозена и безбедноста на учениците во училишниот двор. Невремето во Скопје и силниот ветер...

ФОТО: Добредојдовте во Скопје – Сами за Валентин? Појасот нека ве...

На влезот во Скопје денес се врти порака за Денот на вљубените. „Сами за Валентин – појасот нека ве гушне“ е испишано на светлечката...

Вечерва останете дома, а автомобилите паркирајте ги на безбедно: Силен ветер...

Во Скопје вечерва дува силен ветер со брзина од околу 70 километри на час. Во делови од градот има откорнато покриви и дрвја кои...

НÈ ТРУЈАТ, ПА СЕ ВАДАТ: Шилегов и СДСМ го дозволиле депонирањето...

Она што денес се случи, односно прес-конференцијата на градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, за непрописно постапување со медицински отпад наликува на ефтин политички...

Поради загадувањето, бесплатен градски превоз и поскап паркинг од 18 часот...

Бесплатен јавен превоз, запирање на градежните работи и поскапен паркинг се меѓу редицата итни мерки од надлежност на Градот Скопје кои стапуваат во сила...

Популарно