18.7 C
Скопје
четврток, мај 23, 2019
Tags Скопје

Ознака: Скопје

Српски државјанин се обидел да украде луксузно возило во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје поднесе Обвинителен акт против еден државјанин на Република Србија кој се товари дека се...

На 29 јуни во Скопје ќе се оддржи „Парада на гордоста“

Во Скопје годинава ќе се одржи парада на гордоста. Таа е планирана за 29 јуни каде што неколку стотици учесници ќе прошетаат низ улиците...

Комунална хигиена Скопје има распишано тендер за заловување на улични кучиња...

Комунална хигиена Скопје распиша тендер за заловување на улични кучиња, набавка на мрежа за заловување кучиња како и кафези за вртоглава сума на пари. Станува...

ВИДЕО: „Андреа“ корне дрва во центарот на Скопје

Во Скопје попладнево имаше врнежи од дожд и ветер. Освен што невремето правеше проблеми во сообраќајот на главниот град, придонесе да падне и едно...

Вонреден кризен штаб на Град Скопје во пресрет на бурата „Андреа“

Во пресрет на бурата „Андреа“ која што се очекува да го зафати регионот во наредните денови и да донесе обилни врнежи со количина од...

ПРЕТРЕСИ И АПСЕЊА: Специјалци на МВР влегоа во Арачиново и Сингелиќ...

Во моментов се спроведува голема акција на полициските сили во Скопје и околината. Операцијата се одвива во Скопје, на две места во Арачиново, како...

Брутално претепан и застрелан маж, запалени автомобили во центарот на Скопје

Изминатата ноќ во строгиот центар на Скопје се случиле два тешки инцидента во кои едно лице е брутално претепано а потоа и застрелано од...

Шминки, паштети, мајонез, четки за коси, ситни пари: Посетителите си ги...

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск, денеска отслужи миса на плоштадот „Македонија“ во Скопје на која присуствуваа околу 15.000 граѓани од земјава, како и...

ВНИМАВАЈТЕ: Се чистат паркинзите за Папата – пајак службите во лов...

Надлежните органи ги замолија сите жители кои сакаат утре да ги возат своите автомобили да ги тргнат од паркинзите во Центар, поради доаѓањето на...

Трагедија во Скопје: Го убила сопругот со секира на први мај,...

На 01.05.2019 година во 14.52 часот во СВР Скопје, П.И.(45) од с.Драчевица, скопско, пријавил дека го пронашол неговиот братучед С.И.(54) усмртен со удари од...

Популарно