13 C
Скопје
понеделник, септември 24, 2018
Tags Скандал

Ознака: Скандал

Голем скандал во Аеродром: Граѓанин нападнат бидејќи сакаше да и постави...

Продолжува референдумската кампања, преку која премиерот Зоран Заев и останатите членови на Владата ги убедуваат граѓаните да гласаат „ЗА“ договорот со Грција, кој предвидува...

„Лидер“ открива скандал во МЕПСО: Сам на себе си дал тендер...

Претседателот на управниот одбор, му дал тендер на членот на надзорниот одбор. Компанијата која ја води претседателот на надзорниот одбор на МЕПСО, кој одобрува доделување...

Афера ја тресе Грција: Компанијата која му плати на Анѓушев 4,8...

Многу прашања, но и јасни обвинувања пристигнаа од грчката опозиција во врска со “скандалот за поткуп”, кои произлегоа од скандалот кој го објави СКАИ дека само...

Скандалозна изјава: Македонија ќе биде дел од грчка федерација?

Со скандалозна изјава на социјалната мрежа Твитер, од својот официјален профил, претседателот на ЕТР (European for Tax Reform), Гантер Фехлингер напиша дека Македонија во...

Таравари откри афера: Ги испразнија училиштата од ученици, сега ќе ги...

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари обзнани нова афера поврзана со работата на ДУИ. Тој во неговата објава на социјалната мрежа Фејсбук вели: СКАНДАЛ!!! Ужас во основното...

Скандалите продолжуваат: Компаниите на Анѓушев се омрсиле со 4 нови државни...

Фирми на Вицепремиерот Кочо Анѓушев и покрај ветувањето дадено пред граѓаните дека неговите фирми нема да учествуваат на државни тендери, продолжуваат да испумпуваат пари...

На скандалите им нема крај: Заменик директорот на тетовскиот затвор со...

И покрај тоа што неколку месеци не се појавил на работа, Бурим Максути, заменик директорот на тетовскиот затвор, се уште не е разрешен од...

Шефот на Алфите со службено возило на викенд во Охрид,„Независен“ објавува...

На денот кога Владата треба да го разреши Лазо Велковски, директор на Бирото за јавна безбедност, чија ќерка со службен џип на Министерството за...

Скандал во општина Струга: Со решение за градба на спортско игралиште,...

На брегот на езерото обележана е една парцела, каде што долго време се гради објект што личи на ресторан за свадба. Врз основа на...

Милошоски: Борбата во СДСМ ќе се води преку МВР

Врз основа на скандалот со првиот човек на Биро за јавна безбедност, Лазо Велковски, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, заклучува дека борбата во владеачката...

Популарно