19 C
Скопје
понеделник, јуни 1, 2020
Tags Скандал

Ознака: Скандал

Проф. Нацев открива нов скандал: Македонските вojници во Авганистан оставени да...

Македонските вojници во Авганистан оставени да гладуваат!, открива универзитетскиот професор по одбрана и бeзбедност Александар Нацев. Дел од припадниците на АРМ кои се упатени во...

„Муртиногејт“: Не биле само оние 50.000 евра од „Мегантик“, Ден Дончев...

Неделникот „Фокус“ во новиот број ја продалбочува аферата „Муртиногејт“, во која е замешан Ден Дончев, сега веќе поранешниот директор на Фондот за здравствено осигурување. Како...

Скандал: Теpopистите од Диво Насеље од затвор гостуваа во живо во...

Членови на теpopистичката „Кумановска Група“ ја посрамотија македонската влада откако казнети за тероризам, осудени на повеќегодишен одмор зад решетки учествуваа во ТВ шоу. Во неделата,...

„Функционер на македонската влада води антихрватска кампања“ – Хрватски медиум згрозен...

Хрватските медиуми откриваат скандал. Откако низа Македонци кои живеат во Хрватска алармирале за потезите на функционер на македонската Влада, медиумите истражуваат: Во последните неколку дена...

Костовски обелодени невиден скандал: 456 илјади евра за над 130 привремени...

Скандал од невидени размени во Општина Бутел, напиша Дарко Костовски, претседател на ОК ВМРО-ДПМНЕ Бутел. -Имено Општина Бутел на чело со градоначалникот Смилевски на 10...

Д-р Таравари: Скандалозно доцна се добиваат резултатите од тестирањата на граѓаните

Градоначалникот на Гостивар и поранешен министер за здравство, д-р Арбен Таравари во своето гостување во Топ Тема на Телма телевизија критиуваше дека бројката на...

Нема мир на Островот: Вокер вмешан во нов скандал овој пат...

Бекот на Манчестер Сити, Кајл Вокер се најде на столбот на срамот на Островот откако пред неколку дена беше објавено дека во време кога...

ВИДЕО: Револт и лутина кај 180 патници кои на 29 март...

Револт и лутина кај 180 патници кои на 29 март од Германија допатуваа дома со хуманитарен лет-сведочат дека во договорот за организиран авионски превоз,пишувало...

СКАНДАЛ: Патници гладни и жедни ги држат заглавени во автобус на...

Самир Љума, снимателот на документарецот „Медена земја“ се пожали на Фејсбук дека ги држат заглавени на Скопскиот аеродром додека чекаат да бидат сместени во...

„Седете дома клошари”, „После 9 пендрaк”: Полицајци се закануваат со тепање...

Дел од припадницте на МВР наместо да се грижат за јавниот ред и мир во време кога има полициски час, се решија од позиција...

Популарно