11 C
Скопје
сабота, февруари 16, 2019
Tags СЈО

Ознака: СЈО

Се одмотува клопчето: СЈО открива како Мијалков и Камчев переле милиони...

После тримесечната истрага која ја спроведе изминатиов период Специјалното јавно обвинителство околу милионската империја на Орце Камчев и Сашо Мијалков, од обвинителството излегоа со...

„Магазин“: Дали СЈО е скап театар, политички инструмент или агенција за...

Врховниот Суд донесе начелна одлука дека мандатот на СЈО за поднесување на нови обвинителни акти е завршен. Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски, изјави дека...

Вангеловски: Зошто СЈО толку време чекаше да го побара случајот Монструм...

Зачудувачки е за мене зошто толку време СЈО чекаше да го побара случајот Монструм за да го преземе во своја надлежност, ако уште пред...

Ако некој предмет од СЈО отворен надвор од рокот стигне до...

Доколку Кривичниот суд донесе пресуда за некој предмет од СЈО отворен после рокот од 18-те месеци и осудениот се жали до Апелација, а потоа...

Русјаков: Шарените луѓенца уморни, СЈО мртво – Владата конечно може да...

Шарените луѓенца уморни. СЈО мртво. Владата конечно може да здивне и да го врати екстерното, напиша писателот и режисер Александар Русјаков на Фејсбук Оваа негова...

Цаца Николовска: СЈО е мртво, но осомничените нема да се спасат

Правниот систем во Македонија треба да продолжи со истражните постапки на предметите кои СЈО не успеа да ги доврши, смета поранешната судијка во Европскиот...

Колумна на Миленко Неделковски: АПСЕЊА И ПРИТВОРИ

Како што убаво си напишна на ФБ Александар Пандов пред некој ден “ Четри години по објавувањето на Груевски дека СДС со помош на...

Судијата Панчевски обвини: Јанева две години ја злоупотребувала позицијата во политички...

Во контекст на одлуката на Врховниот суд дека СЈО нема право да отвора истраги по истекот на 18-те месеци, судијата Владимир Панчевски на Твотер...

Врховниот суд: СЈО не може да поднесува обвиненија по истекот на...

Специјалното јавно обвинителство не е овластен тужител за преземање на јавнообвинителски работи на предистражни и истражни дејствија, предвидени со Законот за кривичната постапка, е ставот...

Бубевски од СЈО кривично го тужи адвокатот Мефаиљ Арслани за „загрозување...

Обвинителот од редовите на Специјалното јавно обвинителство Гаврил Бубевски, кривично го тужи адвокатот Мефаиљ Арслани за сторено кривично дело „Загрозување на сигурноста “ од...


Популарно