24 C
Скопје
вторник, октомври 16, 2018
Tags СЈО

Ознака: СЈО

Груевски: Очигледно ако СЈО не го спомене моето име, не го...

Денес повторно, иако не ме внесуваат во истрагата, СЈО ме спомнуваат дека пред 17 години сум учествувал во нешто за што во тоа време,...

„СЈО ги измешало бројките“: Османи останува на вицепремиерската позиција

Вицепремиерот Бујар Османи, чие име е вброено во директните осомничени во случајот „Пациент“ кој е еден од новоотворените случаи на Специјалното јавно обивнителство, изрази...

Пандов: Катица ја овери „невиноста“ на Заев, потврди дека освен Османи...

„Челичната лејди“, столбот на СЈО, шефицата на Фатиме, жената со највисок рејтинг и доверба во Република Македонија, македонскиот Елиот Нес и хероина Катица Јанева...

Денешен: Уште еден доказ за каубојштината на СЈО и за Македонија...

Вчерашната објава на СЈО за шест нови истраги, од кои, демек, една сериозно го опфаќа и Бујар Османи, е уште еден доказ за нестручноста...

Без мандат и кредибилитет, СЈО продолжува со монтирани процеси кршејќи ја...

Со завршен мандат и без никаков кредибилитет вчера СЈО во соработка со Канал 5, ги погази сите правни и човечки принципи, објавувајќи 6 нови...

ОПОМЕНА И ЗАПЛАШУВАЊЕ: Новите предмети на СЈО како „oпомени“ за Ахмети...

Политичката алатка на премиерот и претседател на СДСМ, Специјалното јавно обвинителство, надвор од своите овластувања отвори уште шест нови истраги. Од информации од СЈО во...

Мицкоски понуди опции за излез од кризата: Заев да се откаже...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска излезе со нов предлог кон власта, а тоа е премиерот Заев јавно да се откаже од Договорот со...

На 1 октомври продолжува судењето за „Тенк“ на СЈО, а на...

Остварениот профит на економскиот опетатор е во рамки на вообичаениот профит од продажба на возилото „мерцедес С-600“, односно нема остварено екстра профит, истакна денеска...

Нови рочишта за „Тендери“ и „Тарифа“ на СЈО

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да продолжат судењата за предметите „Тендери“ и „Тарифа“ на Специјалното јавно обвинителство. На судењето за „Тендери“, каде првообвинета...

„Денешен“ објавува скандал: Нормална и законска кампања, СЈО и медиумите на...

Денес во Кривичниот суд повторно имаше рочиште за предметот Титаник. Ништо спектакуларно ново освен изјавата на обвинителкaта Лиле Стефановска дадена во немоќ, дека не треба...

Популарно