4 C
Скопје
четврток, февруари 20, 2020
Tags Симптоми

Ознака: Симптоми

Ова не смее да се игнорира: Ако телото ви ги покаже...

Ништо не е онака како што изгледа. Симптомите започнуваат од мали промени, кои често се незабележителни, мислиме дека ништо не ни е, незнаејќи до...

Ако ја мразите работата со која се занимавате, еве кој орган...

Изврушувањето на работните задачи, односно работа која не ја сакате може да биде многу лоша за вашето здравје, а особено сте изложени на ризик...

НЕ ГИ ИГНОРИРАЈТЕ: 8 симптоми на рак на бели дробови што...

Доколку ги почувствувате овие симптоми, никако немојте да ги занемарувате! Иако пушењето се смета за главен виновник во 85% од случаите на рак на бели...

Наглиот пад на температурите влијае лошо вер здравјето – ова се...

По топлото време и вистинската пролет среде зима, следат нагли и лоши промени на времето, кои лошо ќе влијаат на здравјето на граѓаните. Следи силен...

Не е само кашлицата во прашање: Еве кои се симптомите на...

Важно е да се изреагира на време, додека има уште надеж дека може да се излечи. Ракот на белите дробови секоја години убива милиони луѓе...

Не ја игнорирајте кашлицата – телото сака нешто да ви каже

Ние луѓето кога сме возрасни често пати знаеме да ги игнирираме промените кои телото ни ги најавува. Една од нив е кашлицата, која може...

Знаци на бременост – како да ги препознаете

Жените кои сакаат да останат бремени и се во исчекување може да се случи да ги почувствуваат сите симптоми на бременост, а сепaк тестот...

10 фактори кои го зголемуваат ризикот од појава на рак на...

Ракот на дојка е еден од најчесите облици на рак кој ги напаѓа жените. Од година во година, ризикот од појава на оваа болест...

Ноктите не служат само за лакирање

Верувале или не, ноктите можат да бидат еден од првите симптоми за одредени болести. Здравите нокти се мазни, благо закривени и цврсти, а необичните...

Знаци дека хормоните ви се хаос: Намалена сексуална желба, вишок килограми

Симптомите честопати им се припишуваат на други здравствени проблеми, па затоа обично поминува многу време пред да се открие вистинската причина Постојат многу причини што...

Популарно