19 C
Скопје
понеделник, јуни 1, 2020
Tags Шутка

Ознака: Шутка

Сведоштва на затвоpeниците: Cтрав и пaникa владее по вториот cмpтен случај,...

Страв и паника владее во истражниот затвоp Шутка во Скопје откако вечерва беше регистриран втор cмpтен случај на затвоpеник за само една недела. Иако од...

Боки 13 вратен во „Шутка“, Апелација решава за притворот

Првообвинетиот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски е испуштен од Градската општа болница „8-ми Септември“ и вратен во КПУ Затвор-Скопје каде што издржува мерка притвор. Јовановски...

Јанева денес се враќа во притворот во Шутка

Поранешната шефица на СЈО, а сега обвинета во случајот „Рекет“ Катица Јанева, е во постабилна состојба и денеска најверојатно ќе биде вратена во притвор. Јанева...

Катица Јанева и денеска останува во болница?!

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, најверојатно, и денешниот ден ќе го помине во болница. Нејзината адвокатка Ирена Фрчковска за телевизијата Алсат изјави дека Јанева има...

Илиевски: Кога си играа мали семоќни Богови со судбини на илјадници...

Кога се притвораа луѓе со службени белешки, кога се измислуваа вили на Халкидики во кои ќе бегале обвинетите па беа враќани во притвор, кога...

Постои можност за бегство: Катица Јанева останува во Шутка

Апелацискиот суд денеска донесе одлука дека eкс-специјалната обвинителка Катица Јанева останува во Шутка. Судот добил информација од обвинителството дека истрагата е завршена, но апелациските...

Боки 13 и Јанева во Шутка имаат на располагање доктор и...

Извори од затворот во Шутка за „Независен весник“ објаснуваат оти правилата на однесување во ќелиите и меѓу ѕидовите во казнено-поправната установа се идентични за сите, без...

„Дудинка“: Катица Јанева ја кријат во Јасен

„Да имаше, што го нема, новинарство во Македонија, журналистичките екипи уште од вечерва ќе кампираа пред капијата на ловиштето Јасен над селото Брезница?! Зошто?Па...

Серија „Рекет“, дел први: Катица Јанева од Гевгелија до Шутка (ВИДЕО)

Првата епизода од серијата „Рекет". Eпизода: „Oд Гевгелија до Шутка", а во главната улога ќе ја гледате притворената специјална јавна обвинителка, Катица Јанева.

Судијата Седат Реџепагиќ решава дали Јанева ќе преспива во Козле или...

Судијата на претходна постапка во Кривичниот суд – Скопје Седат Реџепагиќ ќе реши дали Катица Јанева вечерва ќе преноќи во Козле или во Шутка. Останатите...

Популарно