8.8 C
Скопје
вторник, март 31, 2020
Tags Шпионажа

Ознака: Шпионажа

ФОТО: Mурињо вчера го „шпиунираше“ Лајпциг

Лигата на шампионите наскоро ни се враќа на ТВ екраните, а првите натпревари се играат на 18. Февруари. После два месеца пауза најсилното клупско натпреварување...

МАКЕДОНИЈА ПЛАЌА: И Соња, сопругата на Зоран Верушевски обештетена со 17.000...

Освен поранешниот разузнавач Зоран Верушевски кој доби 42.000 евра, отштета од државата добила и неговата сопруга Соња. Како што објави „360 степени“, таа од буџетот...

Aпликацијата на СДСМ мистериозно исчезна по обелоденување на скандалот

Веднаш откако граѓанскиот штаб на кандидатката за претседателка Гордана Силјановска Давкова откри дека СДСМ има спорна апликација за андроид телефони поставена на сервисот Гугл...

НСА и ФБИ потврдија: Прислушувањето и објавувањето разговори е кривично дело...

Откако речиси три години Македонија се занимава со нелегално снимени и креирани телефонски разговори, што ја втурна земјата во најголемата политичка и безбедносна криза,...

Популарно