20 C
Скопје
недела, јули 12, 2020
Tags шницли

Ознака: шницли

Шницли од кисела зелка

Состојки: - 1 кисела зелка - 3 компири - 2 јајца - 1 чешне лук - црвен пипер - црн бибер - ким - мајчина душица Подготовка: Измелете ја зелката во мелница за месо...

Телешки шницли со сос

Состојки: - 500 гр. телешки шницли - 1 чаша оцет балсамико - 5 лажици маслиново масло - 3 лажици мед - ½ чаша соја сос - 2 прстофати сол - 2...

Популарно