13 C
Скопје
четврток, мај 28, 2020
Tags Шампион

Ознака: Шампион

Вардар европски првак најмалку до крајот на годинава, Македонија сезонава без...

Европската ракометна федерација (ЕХФ) реши уште еднаш да го помести завршниот турнир во Лигата на шампионите, овојпат за 28 и 29 декември во Келн,...

ВИДЕО: Пред Павлов пaднa и светскиот шампион – Се враќа дома...

Македонскиот каратист Емил Павлов го освои златниот медал на силната карате Премиер-лига во Сацлбург, Австрија откако во финалниот меч со 5-4 го совлада актуелниот...

ВИДЕО: Македонецот Александар „The Great“ Волкановски е новиот светски шампион во...

Македонецот Александар „The Great“ Волкановски е новиот шампион во перолесна категорија, откако на УФЦ 245 го совлада еден од најголемите во ова натпреварување, Макс...

ВИДЕО: Плоштадот преполн, Скопје ја слави титулата на Вардар

Цела Македонија живее со Вардар, слави со Вардар. Вечерва центарот на Скопје е блoкиран од маси народ кои слават низ улиците со песна, гледаме радосни...

Кривопаланечката карате машина не запира – Вукашин Јовановиќ освои бронза на...

„Денес сум посебно горд! Балканско првенство за деца Бања Лука 2019, Кумите -45 за деца 13 год. Прво коло Вукашин Јовановиќ : Стоименов Михаил...

Традицијата кажува…РК ВАРДАР ќе стане нов ШАМПИОН на ЕВРОПА!

Сезоната 2016/2017 за Вардар ќе остане запишана како сезона во која успеа да освои се што можеше. Минатата сезона црвено-црните не ја освоија Лигата на...

Вукашин Јовановиќ по трет пат првак, 4 медали за Шампион на...

Каратистите на Шампион од Крива Паланка на Државното првенство за деца освоија 4 медали – 1 златен, 2 сребрени и 1 бронзен. Вукашин Јовановиќ...

(Видео) Поради овој кош, Дражен Петровиќ дојде во Цибона и испиша...

Пред 35 години, Цибона ја победи Црвена ѕвезда во финалето на плејофот во поранешна Југославија со 72:71, а Миховил Накиќ постигна кош кој беше...

ШОК ЗА РК ВАРДАР: Важна информација за цела македонска јавност!

Почитувани граѓани, пријатели! Почитувана јавност! Изминува веќе 7-та година од моето раководење и финансирање на ракометот во државата, започнувајќи од ЖРК Вардар во 2012 година...

(Видео) БРАВО МАЈСТОРЕ: Македонецот Стефановски стана светски шампион во кик-бокс!

Македонскиот кик боксер Даниел Стефановски го совлада својот противник Софијан Алилуше од Франција за светската титула ИСКА и стана светски шампион. ИСКА е една од...

Популарно