26 C
Скопје
недела, јули 12, 2020
Tags ШАБАН ШАУЛИЌ

Ознака: ШАБАН ШАУЛИЌ

Тато, чекај ме на оној свет, не сум добро: Синот на...

Вонбрачниот син на покојниот Шабан Шаулиќ наводно е на смртна постела. Не сум добро. Тато чекај ме – рекол Роберт Шаулиќ(47). Познато е дека тој е...

Тоа што го донесе на гробот на неговиот помен ги расплака...

Денеска се навршуваат шест месеци од смртта на кралот на народната музика во Србија Шабан Шаулиќ. Пејачот загина во сообраќајна несреќа во Германија кога во...

Синот на Шабан тешко болен: Роберт нема пари за храна и...

Роберт Шаулиќ е вонбрачен син на Шабан Шаулиќ кој јавноста можеше да го види на погребот на легендарниот пејач. Тој има 47 години, а како...

Се наоѓа во тешка психичка состоба: Возачот што го усмрти Шабан...

Возачот на автомобилот кој го усмрти кралот на народната музика Шабан Шаулиќ се наоѓа во тешка психичка состоба. Иако тој од слобода ќе го чека...

Се појави снимка од Шабан и Цуца, направена непосредно пред неговата...

Ивона Неговановиќ Цуца, дологодишната љубовница на Шабан Шаулиќ, за новиот број на српски Свет, раскажала неверојатни детали од нивната врска, која сите ќе ги...

Ќерката на Шабан Шаулиќ прозборе за тестаментот на пејачот, еве кому...

Ќерката на пејачот Шабан Шаулиќ, кој трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа, пејачката Илда Шаулиќ, зборуваше за татковиот тестамен за кој се појавија...

ФОТО: Ќерките на Шабан за прв пат во јавноста по неговата...

Илда Шаулиќ по смртта на нејзиниот татко, пејачот Шабан Шаулиќ, се појави на еден јавен настан со сестрата Санела. За овој настан Илда носела црно...

Семејството одржа помен за пејачот: Сопругата на Шабан откако виде што...

Денеска на новите гробишта во Белград во Алејата на заслужните граѓани се одржа 40 дневен помен за трагично загинатиот пејач Шабан Шаулиќ. На гробот на...

Со илјадниците евра нема да го врати, но ќе ги инвестира...

Семејството на Шабан Шаулиќ ќе го тужи Турчинот, Алсин Левант кој што ја предизвика сообраќајката, а во која на 17 февруари загина кралот на...

Мистериозна несреќа: Семејството на Шаулиќ го обвинува менаџерот за смртта на...

Семејството на трагично настраданиот Шабан Шаулиќ, кој загина во тешка сообраќајна несреќа пред 7 дена во близина на Германскиот град Билефелд, огорчена е и...

Популарно