19 C
Скопје
понеделник, јули 13, 2020
Tags Сезона

Ознака: Сезона

(Видео) Дали ја имаме блокадата на сезоната во НБА лигата?

Блокадата на кошаркарот на Хјустон Рокетс, Клинт Капела во дуелот со Голден Стејт Вориорс беше прогласена за најдобар потег на третиот натпревар помеѓу овие два тима. Победата на...

(Видео) ,,Ер Канада,, ќе лета уште една сезона и ќе испише...

Ветеранот Винс Картер и следната сезона ќе го гледаме на НБА терените. Картер ќе ја игра 22 сезона во најсилната лига на светот и ќе...

(Видео) Крај за Дурент во Голден Стејт, од следната сезона ќе...

Кошаркарот на Голден стејт, Кевин Дурант ќе ја смени клупската средина по завршување на оваа натпреварувачка сезона. „ЕСПН“ објави дека од следната сезона Дурант ќе...

Од Англија стигнуваат лоши вести за фудбалска Македонија и Лидс!

Нашиот интернационалец кој игра во Англија, Езгјан Алиоски потешко се повреди во поразот на Лидс од Брентфорд со 2-0 во Чемпионшип лигата на островото. Според...

Кои фудбалери се кандидати за играч на годината во Премиер лигата?

Овие шест фудбалери останаа во потесниот круг за фудбалер на годината во Премиер лигата. Фудбалерите Манчестер Сити и Ливерпул доминираат на кратката листа објавена од...

На кои турнири на земја ќе го гледаме Федерер? Швајцарецот отрки...

Освојувачот на 20 Гренд-слем и 28 „Мастерс" титули – Роџер Федерер на својата официјална страница го објави својот распоред за претстојната сезона на земја. Маестро...

Кој е најплатен фудбалер, а кој најплатен тренер во светот оваа...

„Франс фудбал" објави листа на 20 најплатени фудбалери и тренери во сезоната 2018/19. Во ова рангирање се зема во предвид платата, бонусите и другите комерцијални...

Сезона за паметење во НБА – Кој рекорд падна по толку...

Уште долго ќе се памети оваа сезона во НБА лигата каде се поставени многу рекорди, како екипни така и поединечни. Падна уште еден рекорд во...

Не е април а Леброн Џејмс ја заврши сезоната!

Леброн Џејмс предвреме ја заврши својата 16-та сезона во НБА лигата. Лејкерси оваа сезона останаа без плејоф, иако во важеа за еден од фаворитите во...

Како ќе изгледа најмоќниот фудбалски клуб следната сезона?

Реал Мадрид најавува дека во претстојниот преоден рок ќе состави моќна екипа. На тренерот Зинедин Зидан ќе му дадат на располагање дури 500 милиони...

Популарно